KÚPEĽNE . DESIGN . PRODUKTY . REFERENCIE . PREDAJNE . KONTAKTY
  •  
 

Poradenstvo

Napriek tomu, že si to často ani neuvedomujeme, sme stále vystavení pôsobeniu farieb z vonkajšieho okolia. Farba je významný výrazový prostriedok, ktorý dokáže umocniť zážitok. A práve pri zariaďovaní interiéru, musíme mať obzvlášť na pamäti symboliku farieb.


Do bytového interiéru treba voliť také farby, ktoré sa nám podvedome spájajú s príjemnými pocitmi a zážitkami. Správna farba vie dopomôcť k architektonickému dotvoreniu, či korekcii priestoru.


Rozloženie farieb

Výber samotného farebného odtieňa do konkrétneho interiéru nie je jednoduchá záležitosť. Cieľom je dosiahnuť správny pomer upokojujúcich a povzbudzujúcich farebných momentov. Oči by mali plynulo prechádzať miestnosťami, pričom by ich nemal „vyrušovať" žiadny farebný motív. Nadmerné množstvo stimulujúcich farebných odtieňov vnáša do priestoru nepokoj.


Farebné riešenie priestoru

Farba dokáže umocniť, ale aj potlačiť významné prvky interiéru ,a dokáže opticky korigovať celkový dojem z priestoru. Tmavé a sýte farebné odtiene priestor opticky zmenšujú, naopak svetlé steny otvárajú priestor, ponúkajú voľnosť a slobodu. Teplé farby dodajú pocit tepla chladným priestorom, kde je možno menej slnka a naopak, studené vytvárajú chladný dojem v miestnosti, kde je teplota vyššia. Veľký význam treba klásť na zosúladenie farieb pri riešení stien, stropov a podláh.


Symbolika farieb

biela = čistota, sneh, chlad, sterilita, svetlo, svadba;
sivá = nuda, priemernosť, sychravosť, všednosť, pochmúrnosť;
čierna = tma, smrť, smútok, strach;
žltá = slnko, svetlo, žiarivosť, žiarlivosť, radosť, leto;
oranžová = priateľstvo, teplo, energia, teplota;
červená = dynamika, život, krv, srdce, aktivita, láska;
fialová = otupnosť, staroba, pokora, smútok;
modrá = nebo, more, sen, sloboda, nekonečno, pohoda;
zelená = stromy, príroda, mladosť, budúcnosť, nádej.


Farebné rozvrstvenie obytného priestoru nemá pevné pravidlá. Najdôležitejším motívom je, aby sme sa doma cítili príjemne, uvoľnene. Farby ovplyvňujú našu psychiku, náladu i často konanie. Poraďte sa s odborníkmi...
K.R.T. je tu pre Vás!

Video K.R.T.
Luxusné kúpeľne
Akciový katalóg
Katalóg referencií
   
 
Copyright © 2012 KRT - info@krt.sk
Design by ARTLANDIA
Riešenie navrhla Katarína Čápová
O spoločnosti
 · Profil firmy
 · Reklamácie
 · Certifikáty
 · Zamestnanie
 · Novinky
O kúpeľniach
 · Nové trendy
 · Veľtrhy
 · Outlet
Veľkoobchod
DESIGN
VEĽKOOBCHOD