KÚPEĽNE . DESIGN . PRODUKTY . REFERENCIE . PREDAJNE . KONTAKTY
  •  
     
 

Nové trendy v kúpeľniach

 

Mozaika je stále IN...

 

Aj vy  ste vnímali mozaiku ako materiál, ktorý zdobil interiéry a  fasády stavieb komunistickeho režimu?

 

Je tomu asi päť až sedem rokov, čo sa mozaika po rokoch opäť dostala do módy a našla si svoje uplatnenie pri navrhovaní interiérov. Pravidelne navštevujeme svetové výstavy, sledujeme trendy v oblasti keramických obkladov a dlažieb a možeme povedať ,že mozaika je stále IN.Takmer každy producent ju v ponuke má v rôznych vyhotoveniach.

 

Jej najvýznamnejšie použitie je v kúpeľniach. Vyrába sa hlavne zo skla, prirodného kameňa, kovu alebo rezaním keramického obkladu(dlažby). Dodáva sa hlavne nalepená na sieťke. V prípade keramickeho obkladu (dlažby) sa  efekt mozaiky dosahuje jej čiastočným prerezaním dlaždice alebo vlisovaním črepu pred výpalom ešte v procese výrovy. V tomto prípade sa mozaika používa na obkladanie rovných plôch a keď je dobre spracovaná je na nerozoznanie od mozaiky nalepenej na sieťke.

 

V kúpeľni sa používa buď na kompletné obloženie stien alebo ako dekorácia. Ako dekoráciu ju môžeme použiť v každom prípade a vo všetkých štýloch kúpeľní. Po technickej stánke je nenahraditelná pri obkladaní vaní, vaničiek a modelovaní sprchovacích a welness priestorov.

 

Mozajka má široké uplatnenie aj pri návrhoch interiétov a bazénov.

 

Veľmi zaujímavá  a podstatná pri pokládke mozaiky je hra s farbou škáry. V podstate ide o rozhodnutie či farba škáry bude s mozaikou kontrastovať alebo s ňou bude ladiť. Odporúčame použiť perleťové škárovacie hmoty vyvinuté výhradne pre mozaiky.

 

Pri montáži sklenenej mozaiky nezabudnite použiť špecialne biele lepidlo,odporúčame Mapei Adesilex P10.

 

Použitie mozaiky pri vytváraní interierov je neobmedzené, slúži hlavne na hranie,ak sa s ňou naučíte pracovať ešte dlho bude pre Vás IN...

Video K.R.T.
Luxusné kúpeľne
Akciový katalóg
Katalóg referencií
   
 
Copyright © 2012 KRT - info@krt.sk
Design by ARTLANDIA
Riešenie navrhla Katarína Čápová
O spoločnosti
 · Profil firmy
 · Reklamácie
 · Certifikáty
 · Zamestnanie
 · Novinky
O kúpeľniach
 · Nové trendy
 · Veľtrhy
 · Outlet
Veľkoobchod
DESIGN
VEĽKOOBCHOD