KÚPEĽNE . DESIGN . PRODUKTY . REFERENCIE . PREDAJNE . KONTAKTY
  •  
     
 

Školenie v Taliansku absolvujeme pravidelne za účelom získania informácii o nových materiáloch, povrchoch a farbách ktoré sú aktuálne v trende.  Na školenie sme pozvali aj architektov. Inšpirovať ich pri výbere materiálov do budúcich projektov, na ktorých sa spoločne podieľame. Tieto školenia nám dávajú nové možnosti pri výbere materiálov do rôznych priestorov pre našich zákazníkov. Všetky tieto inšpirácie sa snažíme aplikovať aj v našich kúpeľňových štúdiách, kde ponúkame aktuálne trendy. Školenie nie je vždy len o dizajne ale aj o nových technológiách, ktoré sa používajú pri výrobe obkladov a dlažieb.

Dizajn kúpeľne je vždy vecou vkusu a zaužívaných návykov. Taliansky dizajn je vo svete známy a určuje módne trendy takmer vo všetkých oblastiach života v celej Európe.


Veľmi často tu dominujú krivky. Objavuje sa tu ako zaoblená krivka, tak aj veľmi ostré hrany. Tie sa väčšinou prejavujú na mohutných stoloch, pultoch. Najlepšie tak v kombinácii. Výsledok, ktorý chceme dosiahnuť sú veľmi čisté línie, ktoré sú v kontraste s výraznými farbami, podsvietením a použitými kovovými materiálmi prípadne alternatívy drevitých plôch. Väčšie plochy sú ucelené a dodávajú pocit jednoduchosti a elegancie.


Klasická farba dreva sa používa zväčša v otvorených interiéroch. Veľmi obľúbenou farbou talianskych dizajnérov je prevažnie biela a béžová s odtieňmi hnedej a sivej. Tie sú doplnené kovovou, výraznou modrou, kričiacou žltou, krvavo červenou, intenzívnou zelenou a ďalšími živými odtieňmi celej palety. A však čoraz viac sa prejavujú materiály typické pre prírodu a materiály s ňou súvisiace.


Veľký dôraz je kladený aj na osvetlenie. A to nielen na to klasické. Použité sú hlavne bodové svetlá, poprípade „futuristické“ lustre a lampy. Často sa v interiéroch vyskytujú podsvietené sklá, steny a tiež novo luxfery. Zaujímavo vyzerá aj nasvietenie pohovky vo vašej obývačke, v ktorej dominujú plochy a najčastejšie emočné panely.


Čo sa týka výmaľby stien, je vo väčšine prípadov použitá klasická biela. Niekedy je doplnená o zaujímavé pruhy tapiet s rôznymi vzorkami. U nás majú prednosť obklady, ktoré vyzerajú plastickejšie, zaujímavejšie a praktickejšie.  Pre príklad uvediem napríklad rôzne ornamenty, kvety, 3D obklady, rôzne alternatívy dreva a betónu plus všetko vo vektorovej forme – teda jednofarebné. Často môžete nájsť na stene aj jemne vystupujúce alebo naopak prepadnuté detaily, ako sú kruhy, štvorce, obdĺžniky. Stena tak vyzerá plasticky a zaujímavo.


V kombinácii s vhodným osvetlením vznikajú zaujímavejšie podklady pre pekný dizajn. Dizajnérom ide o to, aby priestor pôsobil čo najmenej uzavrene a to docielia práve tým, že dvere, sprchy, okná nechajú prevedené v priehľadnom skle a v čo najväčšom možnom formáte.


Nábytok je zaujímavo tvarovo spracovaný. Stoličky niekedy pôsobia ako „vajíčko“ alebo jeho časť. Stoly sú dominantné alebo decentne sklenené. Záleží hlavne na zbytku interiéru. Moderné kúpeľne dýchajú minimalizmom a hladkými plochami – čo však neznamená že musia byť chladné a neosobné. Dôležitá je v tomto prípade práca s materiálmi a svetlom. Drevo, sklo, kov a keramika nakombinované v správnom pomere vytvárajú harmonický súlad. Doplnenie vhodného osvetlenia a doplnkov môže z každej kúpeľne spraviť oázu pokoja.Video K.R.T.
Luxusné kúpeľne
Akciový katalóg
Katalóg referencií
   
 
Copyright © 2012 KRT - info@krt.sk
Design by ARTLANDIA
Riešenie navrhla Katarína Čápová
O spoločnosti
 · Profil firmy
 · Reklamácie
 · Certifikáty
 · Zamestnanie
 · Novinky
O kúpeľniach
 · Nové trendy
 · Veľtrhy
 · Outlet
Veľkoobchod
DESIGN
VEĽKOOBCHOD