KÚPEĽNE . DESIGN . PRODUKTY . REFERENCIE . PREDAJNE . KONTAKTY
  •  
     
 

Úsporné a ekologické kachle

 

 

Ako sme už avizovali, minulý týždeň ste u nás mohli navštíviť výstavný vlek Kanadských krbových kachlí. Stál pred hlavným vchodom K.R.T. od 20.-22.3.2013. Mnohých návštevníkov i nás zaskočilo množstvo informácií a hlavne ekologické ale i ekonomické fungovanie týchto kachlí. Preto sme sa zaškolili na ich ďalšie odporúčanie našim zákazníkom ako nový spôsob vykurovania.

 

 

 


A čo sme sa dozvedeli k samotnému produktu?

 

Sortiment krbov môžeme rozdeliť všeobecne na voľne stojace telesá- krbové kachle a krbové vložky, ktoré sa omúravajú do steny ako krb a prípadne z nich vieme riešiť rozvody tepla po dome. Samotné Kanadské kachle sú veľkostne tri, z tým, že pri výške stropu 2,4m majú výhrevnosť od 100 do 200m2. Pri väčšine máte i možnosť varenia na varnej doske, čo je výhodou i na chatách a zruboch.

 

Čo sa týka dizajnu, je niekoľko druhov základných prevedení od tradičných kanadských až po moderné. V každom je potom možné si navoliť, či má pec stáť na podstavci či na nohách a samozrejme každé má niekoľko prevedení dvierok prípadne i farieb. Takže si skutočne vyberiete.

 

A keďže sme začali i s tým že Kanadské krbové kachle sú ekologické i ekonomicke, povedzme si i k tomu pár informácií. V kachliach prebieha takmer dokonalé spaľovanie. V porovnaní s bežnými pecami, ktoré produkujú 35-40 g spalína za hodinu, Kanadské krbové kachle ich majú len 3,2-5 g! Práve i toto dokonalé spaľovanie a maximálne využitie tepla nám ušetrí až polovicu nákladov za drevo! A tiež nám ušetrí čas pri vyberaní popola z pece, keďže tú treba čistiť len raz za 2-4 týždne (podľa intenzity používania).

 

A prečo práve Kanadské krbové kachle zamierili na Liptov? Jednak je to návrat k tradíciám, celkovo sa na Liptove vraciame k tradičným veciam a tak je tomu i pri vykurovaní. Drevo na Liptove bolo, stále je a vďaka lesom navôkol by i malo byť v budúcnosti najlacnejším palivom.

 

Ak i Vás tieto všetky informácie zaujali, neváhajte sa zastaviť u nás v K.R.T. Liptovský Mikuláš, kde Vám radi zodpovieme i ďalšie dotazy.

Video K.R.T.
Luxusné kúpeľne
Akciový katalóg
Katalóg referencií
   
 
Copyright © 2012 KRT - info@krt.sk
Design by ARTLANDIA
Riešenie navrhla Katarína Čápová
O spoločnosti
 · Profil firmy
 · Reklamácie
 · Certifikáty
 · Zamestnanie
 · Novinky
O kúpeľniach
 · Nové trendy
 · Veľtrhy
 · Outlet
Veľkoobchod
DESIGN
VEĽKOOBCHOD