Keď sa zrodí moderná klasika

Nikto nechce, aby jeho kúpeľňa vyzerala zastaralo. Vytvoriť nové dizajnérske kúsky tak, aby vyžarovali nadčasovú eleganciu klasických dizajnov a boli pritom moderné, elegantné a funkčné, je doslova umením. Aj preto si Laufen k tvorbe kolekcie New Classic prizval umelcov a zrodila sa tak nová, moderná klasika.

Laufen ako švajčiarska značka spája emočný južanský taliansky dizajn s tradičnou severskou precíznosťou a priamočiarosťou. Aby však dokázali spojiť doby minulé, súčasné a budúce, potrebovali niekoho s obrovskou dávkou kreativity. Tú stelesňuje Holandsko a práve v Amsterdame sa spojili s produktovým a interiérovým štúdiom Marcel Wanders. Výsledkom je kolekcia The New Classic, ktorá sa vracia k poézii a romantizmu bez toho, aby zabudla na súčasné potreby a trendy.

Moderná elegantná funkčnosť

Ak je vašou predstavou klasická a súčasná kúpeľňa v jednom, The New Classic je kolekcia ako stvorená pre vás. Oslavuje kúpeľňu ako miesto čistoty a omladenia, kde panujú dokonale tvarované inovácie. The New Classic spája keramiku s drevom a kovy so zrkadlami. Rešpektuje minulosť a v dnešnej post-postmodernej dobe vytvára nové umenie cez originálne tvary. Ako bolo možné dosiahnuť spojenie umeleckého myslenia, minulosti so súčasnosťou, klasiky s inováciou? Cez moderné technológie.

Zafírová keramika

Technológiu SaphirKeramik priniesol Laufen na trh už pred nejakým časom. Táto ocenená technológia však bola v klasických formách po prvý krát použitá v The New Classic. SaphirKeramik dosahuje výnimočnú tvrdosť v zmesi s korundom, bezfarebným minerálom, ktorý je súčasťou zafírov. To dáva SaphirKeramiku rovnakú pevnosť v ohybe ako oceľ. Sanita tak môže byť veľmi tenká, čo dáva dizajnérom takmer nekonečnú slobodu experimentovať – a narúšať stereotypy kúpeľňového dizajnu.

Veľmi široká kolekcia

The New Classic je kolekcia, v ktorej stratíte pojem o čase aj pre jej širokú ponuku. Intenzívna biela farba keramiky sa tu spája s drevenými pultmi a skrinkami, vodovodnými batériami a zrkadlami s keramickými rámami, čím vzniká mimoriadne evokujúce a jemné prostredie pre kúpeľ.

Už len samotná umývadlová misa Laufen predstavuje menšie majstrovské dielo. Mimoriadne jemné steny s hrúbkou okolo troch milimetrov, sa podarilo vyvinúť s integrovaným prepadom a výtokom, ktorý bezpečne zadržuje vodu.

Neoddeliteľnou súčasťou kolekcie je vaňa dizajnovo prepojená s umývadlom. Upúta pozornosť nielen svojimi rozmermi (1900 x 900 x 580 mm), ale vyvolá vo vás okamžitú chuť dať si kúpeľ. Jej ergonomický tvar je šetrný k chrbtu a je vyrobená z materiálu Sentec, ktorý upokojuje pokožku.

Charakteristickú estetiku radu odzrkadľuje aj závesný bidet a bezrámové toaletné misy s jednoduchou údržbou. Možnosti WC zahŕňajú závesné, aj stojace toalety.

Klasika prechádzajúca do kúpeľňového nábytku

The New Classic vdychuje modernú klasiku aj do nábytku vo vašej novej kúpeľni. Decentný dizajn s klasickým nádychom sa dosiahol tvarovaním výplne dverí nábytku. O level vyššie k tradičnej klasike je možnosť zvoliť si nábytok s jemne zaoblenými nohami.

Súprava obsahuje skrinky pod umývadlo, ako aj priestrannú vysokú skrinku na udržanie poriadku v kúpeľni. Medzi povrchovými úpravami nájdete tmavú dubovú dyhu, lesklú bielu a matnú sivú.

Obzvlášť elegantnou možnosťou je orechový stojan na umývadlo, ktorý je kompatibilný s umývadlami na dosku. Slúži aj ako vešiak na uteráky, ktorý je vítaným prvkom v každom hoteli alebo súkromnej kúpeľni.

Oko pre detailné doplnky

Neboli by to dizajnéri, aby pri tvorbe nepremysleli všetko do posledného detailu. Súčasťou kolekcie The New Classic je aj nástenná polica, miska na mydlo, držiak na zubnú kefku, držiak na toaletnú kefu a elegantné oválne zrkadlo.

Batérie nie sú výnimkou. Z technického hľadiska predstavujú leštené chrómové batérie tú najmodernejšiu technológiu. Keď ich k tomu skombinujete s jemnou estetikou keramických prvkov a dôslednou geometriou nábytku, vzniká bohémske prostredie na kúpanie, z ktorého priam žiari kozmopolitný mestský šarm.