5 detailov, na ktoré bežne nemyslíme pri rekonštrukcii kúpeľne

Vieme, že rekonštrukcia kúpeľne môže byť zábava ale aj veľký stres. Preto vám prinášame 5 tipov od našich dizajnérov, ktoré vám môžu podstatne zvýšia komfort v novej kúpeľni, ale často si na ne spomenieme bohužiaľ až keď je neskoro. Nechajte sa inšpirovať pri svojom projekte rekonštrukcie a využite všetky dostupné možnosti naplno!

Odtokové žľaby v sprchovom kúte:

Nie je nič horšie ako stáť v novom sprchovom kúte po členky vo vode a čakať kým odtečie. Tento problém často nastáva pri sprchových kútoch bez sprchových vaničiek, pri ktorých za zanedbá kapacita odtoku použitej vody. V tomto prípade je najvhodnejšie použitie odtokového žľabu, ktorý zaručí komfortný odtok a navyše ho v dnešnej dobe už považujeme aj za dizajnový doplnok. Príďte sa kľukne poradiť, predovšetkým pri sprchových hlaviciach a batériách s väčším prietokom, kde tento problém najčastejšie nastáva, naši predajcovia vám radi pomôžu a odporučia vhodné riešenie.

Zaujímajte sa o detaily:

Nie každá vlastnosť je na prvý pohľad jasná ale môže zásadne ovplyvniť radosť z užívania. Pýtajte sa na vlastnosti ako pomalé zatváranie WC sedátka, automatické dovieranie dvierok skriniek, povrchová úprava, odolnosť voči vlhkosti, protišmykové vlastnosti, úspora energie alebo ekologickosť.  Sú to síce maličkosti, ale budete za ne vďačný, každé ráno keď sa vaša toaleta sama pokojne dovrie bez vášho pričinenia.

Nezabúdajte na  radiátor:

Teplá sprcha po zimnej lyžovačke je balzam na dušu. Ako čerešnička na torte môže slúžiť teplý uterák do ktorého sa zabalíte aj keď máte v kúpeľni chladnejšiu klímu. Presne za týmto účelom odporúčame myslieť na kúpeľňový radiátor. Keď si raz zvyknete na teplé uteráky, ktoré vďaka nemu budete mať neustále k dispozícii, už sa ho nikdy nebudete chcieť vzdať.

Dokonalosť v detailoch:

Už ste si vybrali dokonalú dlažbu, perfektný obklad, dizajnovú sanitu a praktické doplnky ? To znamená, že ste už len krok od svojej vysnívanej kúpeľne. Venujte ale nakoniec pár minút aj výberu ukončovacích prvkov. Nie je nič horšie ako skvelé materiály kombinované s nedotiahnutými detailami. Existuje obrovský vyber farieb a materiálov rohových, rozdeľovacích alebo ukončovacích líšt je len na vás čo si vyberiete, hlavne na ne nezabudnite!

Zamyslite sa nad využitím bidetu:

Svet sa v intímnej otázke užívania toaliet stále delí na dve skupiny „vytieračov“ alebo „umývačov“. Slovensko a Európa tradične patrí do prvej skupiny verných fanúšikov toaletného papiera. Bidet sa u nás zatiaľ považuje skôr za výnimku luxusných kúpeľní. Opak je pravdou a toto riešenie stojí určite za zváženie, pretože z našej skúsenosti vieme, že keď už raz človek vyskúša komfortné opláchnutie intímnych partií čistou vodou, často sa už k toaletnému papieru vrátiť nechce. Technológie idú dopredu a v dnešnej dobe dokonca nepotrebujete samostatný bidet, ale viete ho mať zabudovaný v toaletnej myse alebo v sedátku a trysku pohodlne ovládať mobilom. Ak o tomto riešení uvažujete ale nieste ešte úplne rozhodnutý, príďte si ho otestovať do našej testovacej zóny, v ktorej si ho môžete v súkromí odskúšať.

Dúfame, že vám naše tipy aspoň trochu pomohli, možno vám pripomenuli detail, na ktorý ste pozabudli a dovedú vás úspešne k vašej vysnívanej kúpeľni. Ak máte aj napriek tomu otázky neváhajte a kontaktujte nás, radi vám poradíme.