Kolekcia CARPET

Názov série nebol zvolený vôbec náhodne, pretože španielsky tvorcovia série Carpet sa inšpirovali starodávnymi, ťažkými, bohato zdobenými, belgickými kobercami.

Na prvý pohľad môže byť séria Carpet radená ku konzervatívnym sériám, ale jej využitie v moderných realizáciách vás súčasne presvedčí ako vzdialený môže byť vzor koberca od klasickej série. Iteračné vzory, ktoré pôsobia ošúchane, kombinácia triezvych tónov a zámerné zanedbávanie priamych línií, odhaľujú súčasný duch starodávnych kobercov. Navyše sú dekoratívne prvky príležitostne jemne metalizované, aby sa zlepšil celkový estetický efekt série. Toto sú hlavné vlastnosti, ktoré robia sériu Carpet zaujímavú pre ľudí, ktorý majú radi nádych tradície v súlade s aktuálnymi, modernými trendmi.

Séria Carpet sa vyrába v dvoch farbách a dvoch rozmeroch, takže je dostatok miesta pre rôzne variácie a aplikácie. Pri výrobe je využívaná technológia „straight edge“ – ostrá hrana. Väčší metrový formát sa vyznačuje 12timi rôznymi grafikami a polovičný formát 16timi rôznymi grafikami, čo umožňuje dostatočnú rôznorodosť pokládky aj vo veľkej ploche.