Málo priestoru v interiéri? Pokračujte vonku!

Prechod zvnútra budov na terasu, záhradu, či nádvorie je zvyčajne aj úplnou vizuálnou zmenou prostredia. No nemusí to tak byť. To, čo interiér s exteriérom spája je fakt, že v oboch priestoroch kráčame. A rovnaký tak môže byť aj povrch po ktorom kráčame -dlažba.

Pre niektorých je pekný dizajn interiéru vecou prestíže, pre väčšinu je to však záležitosťou toho, aby ste sa jednoducho v prostredí, kde trávite čas, cítili dobre. A to sa týka tak interiérov, ako aj priestoru mimo múrov domu. Ak ste si svoje sny splnili vnútri domu či budovy a radi by ste pokračovali v rovnakej práci, sú tu dvojcentimetrové gresové dlažby, ktoré interiér a exteriér elegantne prepoja.

Drevo až do bazéna, trávnik až na terasu

Pri aplikácii týchto dlažieb môžete tvoriť vizuálny dojem, ktorý nik nečaká. Dlažby s imitáciou dreva sú na nepoznanie od skutočného dreveného povrchu, avšak s očividnými výhodami pri vlhkom prostredí. Na váš trávnik môžete umiestniť veľkoformátové dlažby tak, aby sa súvislý zelený povrch zmenil na nášľapové plochy a postupne prešiel až na vašu vydláždenú terasu. Aj pri podnikaní, najmä v oblasti pohostinstva a turizmu, môžete vďaka týmto gresovým dlažbám urobiť dojem pre hostí už pri vystúpení z auta. Povrch, na ktorý stúpia na nádvorí s nimi môže pokračovať na recepciu, lobby, do baru, či reštaurácie a byť tak nemým, no elegantným sprievodcom pre to, aby sa u vás platiaci hostia cítili od začiatku dobre. Ladiť môžete nielen typ povrchu a exteriér s interiérom. Rovnako to môžu byť odtiene, kedy pod holým nebom môžete zvoliť prírodnejšie a vnútri zas teplejšie béžové farby.

Dva centimetre odolnosti

Pokiaľ hovoríme o dvoch centimetroch, máme na mysli hrúbku, nie veľkosť dlaždíc. Ich rozmery nie sú zďaleka malé, práve naopak. Väčšinou ide o veľkoformátové rozmery, s ktorými sa dá vytvoriť veľa kreativity v okolí domu, aj obchodných priestorov. Vyrábajú sa zo zlisovaného rozdrveného kameňa, ktorý sa dvakrát vypaľuje pri veľmi vysokých teplotách. To im dodáva extrémnu odolnosť a oproti betónovým dlažbám aj väčšiu farebnú stálosť. Tieto gresové dlažby sú odolné voči slnku a oteru. Ďalším silným argumentom je takmer nulová nasiakavosť, čo túto dlažbu robí vhodnou aj do lokalít so silnými mrazmi.

Na piesok, lepidlo, aj terče

Dvojcentimetrové gresové dlažby majú povrch homogénny a tak sa ich odolnosť v ohybe rovná hrúbke až 6 centimetrov žuly. Iné dlažby, s hrúbkou 0,8 až 1,2 cm majú mechanickú pevnosť nižšiu a podobne je tomu pri prírodných materiáloch. Tam je pri ich zaťažení otázka, kde je najslabšie miesto a teda miesto možného poškodenia. Gresová dlažba, ako je napríklad rada One od Italgraniti, má takú mechanickú pevnosť, že vám to dovoľuje ukladať ju nasucho na štrk alebo piesok, alebo nanášaním lepidla na poter. Čoraz viac sa uplatňuje aj moderná pokládka na terče.

Údržba a čistenie

Pri pokládke a dizajne sa myslí najmä na estetiku, no v dennodennom behu dní prichádza na pretras praktické hľadisko – údržba. Každú dlažbu je potrebné čistiť a udržiavať. Gresové 2 cm dlažby sú nenapadnuteľné soľou, plesňami, či hnojivami. Odolávajú bežným čistiacim prostriedkom a nasiakavosť blízka nule vám zaručuje jednoduchosť ich čistenia. Nečistoty sa totiž nedostanú do hĺbky a zostávajú na povrchu, odkiaľ ich ľahko odstránite.

Najlepším dôkazom kvality a použiteľnosti tohto druhu dlažieb je ich predaj. Po celom svete nastal prudký rozvoj práve tohto segmentu. Dvojcentimetrové gresové dlažby máme v K.R.T. od rôznych prestížnych výrobcov. S našimi dizajnérmi vyberiete tie najvhodnejšie do vašich domovov a priestorov a my sa postaráme o spoľahlivé dodanie včas až na miesto určenia. A ak potrebujete zručných remeselníkov na pokládku, radi odporučíme tých, s ktorými spolupracujeme už dlhé roky. Stačí navštíviť jednu z našich predajní – v Liptovskom Mikuláši, Banskej Bystrici, alebo Brezne.