Obklady a dlažby v dizajne metalu

V interiérovom dizajne sa dnes už medze fantázii nekladú. Rozmýšľali ste niekedy čo sa stane, keď vzhľad ošúchaného kovu prenesieme z exteriéru do interiéru domu alebo bytu? Alebo čo keď skombinujete zlatú, striebornú a k tomu ešte medenú farbu?

Kedysi bolo neprípustné vybočiť z konceptu jednej metalickej farby ale dnes ich kombinácia dokazuje pravý opak, čím viac tým lepšie. Čo sa týka podlahy a stien v interiéri, kovy nie sú vždy praktické a so svojimi technickými vlastnosťami vždy vhodné. Práve tu na scénu nastupuje naša silná stránka, obklady a dlažby. Aktuálne sa v interiéri obklady a dlažby v dizajne metalu používajú vo veľkej miere. Vyzerajú prekvapujúco sofistikovane a budia dojem exkluzivity. V našich katalógoch a aj počas návštevy u nás v kúpeľňovom štúdiu sa pristavte pri stojanoch od top výrobcov a ich metalických sériách.

Cersanit a séria Dern

Dlažba Dern vo svojom dizajne nesie prvky zlata, mosadze, kameňa aj ocele. Je navrhnutá presne pre tých z vás, ktorí máte radi mimoriadny tzv. „chic“ štýl. Zároveň sa kovové akcenty hodia do rôznych typov interiéru, od rustikálneho až po moderný. Hrdzavý variant zdobí aj jednu z našich kójí v kúpeľňovom štúdiu. Je naozaj výnimočná, presvedčte sa sami! Dlažba Dern sa vyrába v dvoch rozmeroch 40 x 120 cm a 60 x 120 cm, čo je praktické pri tvorbe ďalších doplňujúcich prvkov v kúpeľmi, napríklad police pod umývadlo. Je vhodná na pokládku na stenu aj na zem a jej skvelé technické vlastnosti umožňujú využitie aj v exteriéri. Tri farebné prevedenia, grafitová, hrdzavá a svetlá krémová, sa vyrábajú s pololesklým povrchom.

EnergieKer a séria Flatiron

Značka EnergieKer za ostatnými nezaostáva, práve naopak, musíme uznať, že na nás zapôsobila pestrosťou série Flatiron. Biela, modrá, hrdzavá, strieborná a čierna sú jej farebné prevedenia a navyše sa vyrábajú aj s „popísaným“ dekorom. Hlavnou myšlienkou je ošúchaný vzhľad prírodného materiálu. Metalické akcenty Flatiron ukazuje na štandardných formátoch, na veľkých formátoch a aj na dlažbe s hrúbkou 2 cm (vhodnej najmä do exteriéru). Séria je vďaka tomuto veľmi všestranná a tým pádom aj obľúbená. Nájdete ju v menších kúpeľniach, doma u suseda na trávniku či v hale v nákupnom centre. Je jedno kam ich dáte, vždy vyzerajú skvele a majú dobré technické vlastnosti.

Navyše máme pre vás novinku v tmavozelenom prevedení – Flatiron Geko. A keďže je táto farba trendy, nezaháľame a jej vzorku už máme aj u nás v KRT, neváhajte a príďte si ju obzrieť.

Italgraniti a séria Metaline

Hra svetla a tieňa, chrómových povrchov a energie, ktorá odráža ikonickú krásu kovovej podlahy či steny – to je Metaline. Má jedinečný a netradičný dizajn. Podľa nás je ideálnym mienkotvorným médiom pre súčasnú architektúru, pretože do nej vnáša žiarivý efekt, vytvára originálny povrch a vyjadruje všetku podstatu tohto materiálu. Pripomína neopracované kovy: platinu, zinok, železo, hrdzavé železo a oceľ. Aj tu nájdete dlažbu v bežných formátoch, vo formáte Mega (max. 160 x 320 cm) a aj tú s hrúbkou 2 cm. Metaline pôsobí v interiéri honosne a vďaka tomu, že sú dlaždice rektifikované, pokládka sa môže realizovať s minimálnou špárou. Stena alebo podlaha preto vyzerá ako jednoliaty celok.

Na záver je tu pár tipov od nás ako na dizajn metalu a jeho využitie v interiéri:

  • priemyselné prvky splynú s elegantnými akcentmi kovu na pozadí odtieňov sivej alebo v zemitých farbách.
  • farby voľte podľa toho aký efekt chcete dosiahnuť
  • chladné kovové tóny (striebro, nikel a oceľ) vnesú k vám domov hladkú modernú estetiku
  • teplejšie tóny (zlato, bronz mosadz) vás lákajú a zároveň pôsobia jemne a pôvabne
  • ich zmes vytvára jedinečný moderný vzhľad a rafinovanosť.

Pri čítaní týchto riadkov si už iste predstavujete svoju vysnívanú kúpeľňu alebo koncept celého domova. Kým to máte ešte v čerstvej pamäti, poponáhľajte sa za našimi dizajnérmi do kúpeľňového štúdia a vytvorte spolu vizualizáciu podľa vašich predstáv.