Veľké formáty v Banskej Bystrici

 

Prezentácia Ariostea ULTRA

Pre zákazníkov a odbornú verejnosť sme v Banskej Bystrici, na parkovisku pred predajňou K.R.T. nainštalovali prezentáciu produktov Ariostea ULTRA. Použili sme extra veľké formáty 300 x 150 x 0,6 cm. V tomto na prvý pohľad ľahkom projekte sme nechceli nič zanedbať preto v prvom rade prebehla príprava, výroba a betonáž nosných prvkov. Pre jednoduchšiu predstavu jedna dlaždica meria 4,5 m2, čo je približne veľkosť plachty menšej plachetnice, našťastie pri inštalácii veľmi nefúkalo. Samozrejmosťou bolo využitie špeciálneho náradia a pracovných postupov, rozdielnych od pokládky bežnej dlažby.

Veľké formáty keramických obkladov a dlažieb sú aktuálne vo svete keramiky veľká téma. My ako predajcovia považujeme za svoju profesionálnu povinnosť oboznamovať našich zákazníkov o týchto úžasných novinkách. Veľkým formátom patrí budúcnosť, je to výsledok implementácie moderných technológii, ktoré nám otvárajú možnosti, o ktorých sme v minulosti ani nesnívali. Medzi lídrov v nasadzovaní nových technológií patrí Talianska firma Ariostea, ktorá má náskok niekoľko rokov pred ostatnými konkurentmi a v skupine K.R.T. sa tešíme z toho, že môžeme byť aktívne pri zavádzaní týchto nových trendov. Vďaka niekoľkoročnému získavaním skúseností sme ďaleko v poznaní týchto nových materiálov a aj v činnostiach s nimi spojenými.

Pri týchto formátoch sú okrem výberu samotného rozmeru a vzoru podstatné predovšetkým logistika, manipulácia , použitie a pokládka – všetko tieto činnosti už máme zvládnuté. Máme za sebou top realizácie a pre našich predajcov a majstrov sú už formáty dlažieb  120 x 60 cm, 180 x 80 cm, 150 x 75 cm alebo 90 x 90 cm štandardné. Za veľké formáty už považujeme napríklad 300 x 150 cm, 320 x 160 cm alebo 270 x 120 cm. V poslednej dobe sú na trhu aj formáty 240 x 120 cm, ale vnímame ich ako nešťastné pretože vo väčšine kúpeľní neumožňujú dosiahnuť na stene prirodzenú kresbu jedného kusu obkladu.

Žiaľ najpomalšie reagujú na vývoj vo výrobe a použiteľnosti veľkých formátov tí, ktorých sa to tiež bezprostredne týka. Majstri obkladači a stavebné firmy. Preto zdôrazňujeme potrebu zodpovedného výberu zaškolených, riadne vybavených majstrov používajúcich zodpovedajúcu stavebnú chémiu a pomocné systémy určené na pokládku týchto špeciálnych formátov.

Odporúčame napríklad produkty firmy Progress Profiles, ktoré slúžia presne k tomuto účelu: https://www.progressprofiles.com/en/prodeso-membrane-system

V každom prípade môžeme povedať, že veľké formáty sú realita, na ktorú sme pripravený.