Séria dlažieb MEDLEY Terazzo

Hovorí vám niečo výraz Terazzo? Nie? Veľmi radi vám ho v tomto článku predstavíme. Tento už skoro zabudnutý materiál sa s gráciou vracia nie len do sveta dlažieb ale všeobecne do interiérového dizajnu. Kombinácia jednoliateho cementového podkladu, oblých či hranatých kúskov mramoru, v kombinácii s rôznymi farebnými zrnami tvorí jedinečný celok. To je Terazzo. Tento zdanlivo jednoduchý materiál ponúka nespočetné množstvo farebných aj tvarových kombinácií, preto stojí za to aby sme mu venovali pozornosť.

Pôvod u remeselníkov

Terrazzo podlahu pôvodne vytvorili v Taliansku majstri remeselníci, keď jednoducho zmiešali zbytky mramoru s cementom. Prepracovaním tohto symbolu čistého klasického štýlu na materiál vyhovujúci moderným požiadavkám, vznikla séria dlažieb Medley od renomovaného Talianskeho výrobcu dlažieb EMILGROUP.

Farby a vzory

Séria sa vyrába v 6 farbách v základnom cementovom prevedení MINIMAL. Zároveň je dostupná v dvoch triedach povrchochových úprav (R10/B aj R11/C).  Sortiment rozširujú verzie CLASSIC, ROCK a POP, ktoré sa líšia veľkosťou a tvarom jednotlivých elementov kameňa v cementovom podklade. Geometrické prepletenia evokujú princíp pôvodného Terazzo, pričom ich prekonávajú a vyvíjajú sa smerom k novému konceptu. V tomto koncepte grafika a farby spolupracujú a otvárajú možnosti k novým experimentom.

Séria Medley je komplexná, vhodná do komerčných aj privátnych priestorov. Proste všade kde je požiadavka na najmodernejšie materiáli a sofistikovanosť nadčasového súčasného dizajnu.

Priestor pre experiment

Kto má rád súčasný dizajn a nebojí sa experimentovať môže zo série MEDLEY vyčarovať naozaj originálny a neokukaný dizajn interiéru alebo kúpeľne. Ak vás táto séria zaujala nepremeškajte príležitosť a kontaktujte nás, radi podporíme vaše akokoľvek extravagantné predstavy našimi skúsenosťami a vytvoríme spolu váš jedinečný projekt.