Séria dlažieb MEDLEY Terazzo

Hovorí vám niečo výraz Terazzo. Nie? Veľmi radi vám ho v tomto článku predstavíme. Tento už skoro zabudnutý materiál sa s gráciou vracia nie len do sveta dlažieb ale všeobecne do interiérového dizajnu. Kombinácia jednoliateho cementového podkladu, oblých či hranatých kúskov mramoru, v kombinácii s rôznymi farebnými zrnami tvorí jedinečný celok. To je Terazzo. Tento zdanlivo jednoduchý materiál ponúka nespočetné množstvo farebných aj tvarových kombinácií, preto stojí za to aby sme mu venovali pozornosť.

Terrazzo podlahu pôvodne vytvorili v Taliansku majstri remeselníci, keď jednoducho zmiešali zbytky mramoru s cementom. Prepracovaním tohto symbolu čistého klasického štýlu na materiál vyhovujúci moderným požiadavkám, vznikla séria dlažieb Medley od renomovaného Talianskeho výrobcu dlažieb EMILGROUP.

Séria sa vyrába v 6 farbách v základnom cementovom prevedení MINIMAL. Zároveň je dostupná v dvoch triedach povrchochových úprav (R10/B aj R11/C).  Sortiment rozširujú verzie CLASSIC, ROCK a POP, ktoré sa líšia veľkosťou a tvarom jednotlivých elementov kameňa v cementovom podklade. Geometrické prepletenia evokujú princíp pôvodného Terazzo, pričom ich prekonávajú a vyvíjajú sa smerom k novému konceptu. V tomto koncepte grafika a farby spolupracujú a otvárajú možnosti k novým experimentom.

Séria Medley je komplexná, vhodná do komerčných aj privátnych priestorov. Proste všade kde je požiadavka na najmodernejšie materiáli a sofistikovanosť nadčasového súčasného dizajnu.

Kto má rád súčasný dizajn a nebojí sa experimentovať môže zo série MEDLEY vyčarovať naozaj originálny a neokukaný dizajn interiéru alebo kúpeľne. Ak vás táto séria zaujala nepremeškajte príležitosť a kontaktujte nás, radi podporíme vaše akokoľvek extravagantné predstavy našimi skúsenosťami a vytvoríme spolu váš jedinečný projekt.