Ako vytvoriť čarovný zážitok v modernom interiéri

Každý milovník moderného interiérového dizajnu sa rozplýva nad dokonalosťou katalógov talianskych výrobcov. Podlahy, steny, kuchynské dosky, barové pulty, steny obývacej izby, sprchovacie kúty a obklady v kúpeľni – to všetko sa mení z bežných objektov na veľké umelecké diela. Okúzľujúci zážitok si však nemusíte dopriať len v katalógu. Charm Experience je tu dnes aj pre vás. A dostupnejší, než ste si mysleli.

Talianskeho výrobcu Italgraniti nemusíme predstavovať. Vďaka kvalite a vzhľadu jeho obkladov vznikajú všetky tie interiéry, pri ktorých vzdycháme nad katalógmi. Vzhľad mramoru nás doteraz vždy odrádzal, lebo máme zažitú skúsenosť, že si ho nemôžeme dovoliť. No tento mýtus sme už v našich článkoch zbúrali. S dekorom mramoru v najkvalitnejšom prevedení sa stretnete aj v sérii tohto výrobcu s názvom Charm Experience, alebo očarujúca skúsenosť.

Keď mramor stretne farby

V sérii Charm Experience sa stretla najvyhľadávanejšia textúra mramoru s pestrými farbami. Výsledkom je široká paleta vzorov, ktoré sa ideálne spájajú s inou sériou rovnakého výrobcu: Nuances. Keď spojíte tieto dva dekoračné prvky v akejkoľvek izbe, máte takmer zaručený efekt modernej katalógovej miestnosti. Pôsobia luxusne a skvelo sa dopĺňajú bez ničivého dôsledku na váš rozpočet, aký by ste mali v prípade pravého mramoru.

Aplikovať to nemusíte len na rovné povrchy. Bonusovým dekoratívnym prvkom je osem sieťovaných dlhých a tenkých pásikov, ktoré sú ako stvorené na zakrytie stĺpov, zahnutých rohov a iných architektonických prvkov, pri ktorých ste si doteraz povedali, že tu ste s obkladmi skončili.

Sedem farieb, nekonečno možností a nálad

Farebné prevedenia Charm Experience sa začínajú v siedmich farbách, ktoré však kombináciou s rôznymi vzormi a štruktúrami násobia dizajnové prevedenia do nekonečna. S Amazzonite dosiahnete pôsobivú symfóniu s vodnou zelenou, nebeskou modrou až tabakovou hnedou na granitovej zrnitosti. Calacatta Green vášmu bielemu mramoru dodá olivovú štruktúru v rôznych veľkostiach a tvaroch jej žíl. Blu Saint Laurent sa pohybuje na rozmedzí petrolejovej a námornej modrej so žilami bielej a zlatej farby. S Calacatta Pink vzdáte hold časom veľkého rímskeho impéria a do domova si vnesiete tisíc ružových odtieňov populárneho Toskánska. Cepo Artistico sa inšpirovalo na druhej strane Jadranského mora. Táto klasická balkánska štruktúra vychádza zo sivej farby so zrnitými časticami okrovej, perleťovej, antracitovej až béžovej farby. Náladu zvodnosti a tajomnosti navodíte, ak siahnete po Calacatta Black. Nepolapiteľný odtieň tejto tmavej farby pretínajú biele žily a jemný nahnedastý nádych. Cestu ešte ďalej na východ absolvovala Invisible Grey. Táto jemne šedá štruktúra, z Malej Ázie, na snehobielom pozadí má výrazné tvary žíl, ktoré prechádzajú až do obrazcov. A pri pozornom pohľade tu nájdete aj zlaté žily, vzácne tak, ako ich výskyt v prírode.

Od mramorového nábytku k minerálnej scénografii

Séria Charm Experiences, najmä v kombinácii so sériou Nuances, sa pod rukami architektov a interiérových dizajnérov dostáva na novú úroveň. Steny a obklady, spolu s umývadlom a jeho skrinkou aj podlahami, sa môžu stať kompletnou kúpeľňou, do ktorej už dodáte len vaňu, vodovodné kohútiky a zrkadlá. Tak sa napríklad dá skombinovať Ceppo Artistico a Invisible Grey. V takejto „minerálnej scénografii“ vznikajú unikátne a vysoko individualizované kúpeľne.

Charm Experience sa v 6 mm prevedení dodáva aj vo veľkých formátoch 160×320 cm. Tak je z neho možné tvoriť aj mramorový nábytok: stoly, pracovné dosky, či dokonca dvere. Tie sa tak stávajú nielen s funkčnou nutnosťou izby, ale aj so základnými prvkami dizajnu celej miestnosti, na ktoré sa upriami pozornosť každého.

Charm Experience nás okúzlil aj v KRT. Presvedčiť sa o tom môžete aj osobne. Jedna z našich nových výstavných kóji predstavuje práve spojenie tejto série s radou Nuances. A pri návšteve predajne v Liptovskom Mikuláši, kde túto kóju uvidíte na vlastné oči, vám radi predstavíme široké možnosti, vzory, farby a prevedenia tejto očarujúcej finálnej úpravy.