4 kúpeľňové inšpirácie z Frankfurtu

Z KRT vám pravidelne prinášame a sprostredkujeme naše zážitky z európskych výstav v oblasti kúpeľní. Vďaka nim sa dozvedáte, čo je nové v oblasti sanity, obkladov, dlažieb a čo výrobcovia predstavujú dnes, aby to zajtra bolo za dverami našich kúpeľní. V polovici marca 2023 sme sa vydali na výstavu ISH do nemeckého Frankfurtu nad Mohanom, aby sme sa stretli s mnohými dodávateľmi. Toto sú ich najčerstvejšie novinky.

Po tom, čo sme predstavili trendy zo sveta kúpeľní pre rok 2023 z talianskej výstavy Cersaie, sa ponoríme do sveta budúcich trendov aj dnes. Výstava ISH sa venuje kúreniu a vode a máme teda veľa spoločného. Naši kolegovia tam preto nechýbali. Stretli sa s mnohými našimi stabilnými dodávateľmi, ako sú značky Laufen, Hansgrone, Axor, Cersanit, Nobili, Defra, či Smedbo. A obzreli si, čo ponúkajú ich stánky. To je totiž najlepší pohľad do budúcna. Čo je na výstavách v dnešných dňoch, bude trendom v bežných kúpeľniach o niekoľko rokov. Tu sú štyri silné trendy, ktoré sme pre vás zachytili:

1. V znamení ekológie

Výkyvy počasia, klimatické zmeny a ohrozenie života na planéte ako sme naň zvyknutí, preniká aj do sveta kúpeľní. Na Slovensku táto téma ešte neodznieva tak živo, ako v západnej Európe, no isto tento trend príde aj k nám. Hovoríme o eco smart výrobkoch, na ktoré stavila značka Hansgrohe. Na ISH mala svetovú premiéru vízia kúpeľne Green Vision. Kúpeľňa, ktorá šetrí 90% vody, energie a CO2. Sprcha tejto kúpeľne vám dopraje presne 10 l vody, pričom svetlo indikuje, koľko jej ešte zostáva. Nepotrebujete v nej vďaka pH 5,5 ani šampón, či sprchový gél. Voda sa z nej použije po druhý krát pri splachovaní záchoda. Na umytie rúk sa vám pustia presne potrebné 4 deci vody a teplú vodu udržuje na ideálnych 38ºC.

Kým jedným okom pokukujeme po budúcnosti, praktické novinky pre vás zavádzame už dnes. Do ponuky KRT preto po ISH pridávame Rebris. Jemná silueta týchto nadčasových armatúr zapadá do rôznych štýlov kúpeľní a vďaka nej ušetríte 20% vody v porovnaní s inými štandardnými výrobkami Hansgrohe EcoSmart.

2. Smart kúpeľne

Inteligentná domácnosť a šikovné smart riešenia prenikajú aj do našich kúpeľní. Na ISH sme videli viac než dosť príkladov. Medzi nimi vaňa, ktorá vám svetielkuje a pôsobí tak na vás aj svetelnou terapiou. Alebo sprchový kút, ktorý sa rozsvieti 10 minút pred vašim budíkom. Budíkom však môže byť aj jemná hudba, ktorá vás pomaly preberie a príjemne naštartuje do nového dňa. A keď sa postavíte pred zrkadlo, samo vám dokáže povedať, čo vám podľa vášho vzhľadu chýba – napríklad hydratácia.

3. Farebnejší svet

Témou, ktorá sa prelínala naprieč celou výstavou, boli jednoznačne farby a predovšetkým farebná keramika. Napríklad Cersanit pridáva farebné výrobky do existujúcich sérií svojej keramiky. No aj milovníci industriálneho štýlu si pri ňom prídu na svoje. Potešia ich skrinky s viditeľnou kovovou konštrukciou. A hoci Hansgrohe doteraz vyrábal lem armatúry, čiže batérie, na ISH prišiel aj s veľkou novinkou – a to ponukou keramiky – a rovno farebnej.

4. Nekonečno doplnkov

Ak je doba biela v keramike za nami, tak potom je za nami aj doba chrómová v doplnkoch. Značky ako Axor a JIKA predstavili na výstave ISH vo Frankfurte pekné farebné doplnky. Aj škandinávsky prestížny výrobca kúpeľňových doplnkov Smebdo priniesol nové výrobky, ktoré nás ihneď oslovili. Sú ako stvorené pre slovenský trh a tak vám ich už čoskoro predstavíme aj v sortimente KRT.