Bellevue: pekný výhľad zvonku aj zvnútra

Vedeli by ste si tipnúť, ktorý hotel mal v Československu ako prvý hotelový bazén? Ak ste videli film Medená veža, možno ste na správnej stope, keďže sa v tom istom hoteli natáčali scény tohto kultového filmu. Ak stále neviete, tak poďte s nami na úpätie Slavkovského štítu, kde priamo v srdci Vysokých Tatier leží hotel, ktorý má tak pekné výhľady, až mu dali meno: Bellevue.

Belle vue znamená po francúzsky „pekný výhľad“. O tom, prečo sa tak Hotel Bellevue volá, zistíte hneď po príchode do Starého Smokovca. Tento hotel, ležiaci tesne nad výškou tisíc metrov nad morom, je stálicou v ponuke tatranského ubytovania už od 60. rokov minulého storočia. Spája tatranské tradície a moderný štýl a ruch v hotelovej hale vás presvedčí o tom, že si ho obľúbili tak rodiny s deťmi, aktívni športovci, ale aj firmy pre svoje podujatia vďaka veľkej kongresovej hale a službám. Zo spomínaného hotelového bazéna sa ponúka „belle vue“ –  asi najkrajší výhľad do Tatranskej kotliny, aký si viete predstaviť.

Z Belle do Exclusive

Na rozdiel od novej výstavby zasahujúcej do pekného prostredia Vysokých Tatier je Hotel Bellevue na svojom mieste už šesťdesiat rokov. Čas si samozrejme vybral svoju daň a tak hoci zvonku to tak viditeľné nie je, vnútri prechádza veľkou transformáciou, aby si svoj titul pekného výhľadu zaslúžil aj v interiéroch. Na túto výzvu reagovala architektka Eva Kováčová a interiérové štúdio Zirkon z Bratislavy. Zameriavajú sa na interiérový dizajn na mieru a ten ponúkajú kanceláriám, bytom, domom, apartmánom a v tomto prípade aj hotelovým zariadeniam.

Výsledok práce je exkluzívne ubytovanie. Pod názvom Exclusive sú ponúkané nové izby po renovácii, ktorou prešla už polovica zo 140 izieb hotela. Ide o rôzne typy dvojlôžkových izieb, rodinných apartmánov, až po apartmán DeLux pre tých najnáročnejších. Dizajn izieb je pritom rozdielny, poschodia sú dizajnované samostatne a to dáva hotelu rozmanitosť. Napriek veľkému množstvu izieb sa tu nikdy nebudete nudiť, štýly sa menia a niektoré poschodia sú dizajnované dokonca v industriálnom štýle.

Pretavenie architektonického dizajnu do reality

Keď sa investor a architekt dohodnú na finálnom vzhľade prerábky, je ďalším krokom výber tých správnych materiálov, aby skutočnosť aj v rôznorodých kúpeľniach zodpovedala návrhu. Tu vstupuje na scénu KRT, keďže široké portfólio kvalitných dodávateľov, veľkokapacitný sklad, zákaznícky servis a rýchle dodávky sú presne to, čo klienti potrebujú.

Táto zákazka nebola obyčajnou, ale akoby dodávkou na viacero stavieb naraz. Rôznorodé štýly priniesli tri druhy dlažieb do kúpeľní:

Prvou bola kolekcia Grand Wood s dekorom dreva od Opoczno. Tento dekor bol prvým z tatranských elementov, ktoré spájajú pekný výhľad vonku – pohľad na lesy Tatranskej kotliny– s interiérom hotela.

So vzorom dreva sa kombinovala aj talianska dlažba a obklady Imperiale travertino od Ragno. Ako jej názov napovedá, jedná sa o prírodné mramorové odtiene a túto najnovšiu generáciu ponúka výrobca v siedmich farbách a piatich veľkostiach. Okrem svojich „belle vue“ vizuálnych predností je táto dlažba významná aj pre životné prostredie. Získala certifikát Greenguard, čím spĺňa najprísnejšie normy z hľadiska chemických emisií, čím sa znižuje aj celkový objem znečistenia vnútorných priestorov.

Treťou dodávanou bola dlažba so vzorom prírodného kameňa Golden Beige od Nowa Gala. Táto gresová, lesklá dlažba a obklad vám dodá posledné spojenie interiéru hotela s jeho exteriérom. Pri pohľade na severnú stranu hotela sa nad vami týčia majestátne Tatry a drevo lesov na nich ustupuje horským skalám, ktorý Golden Beige dokonale pripomína.