Inšpirácia z veľkého sveta: hotely podľa Karla Lagerfelda

Pri predstavovaní projektov realizovaných v spolupráci s KRT vám možno niekedy napadlo: kde na tie nápady chodia? Preto vám teraz predstavíme niečo z takpovediac „veľkého sveta obkladov“. Najúžasnejšie projekty sveta sa dnes realizujú najmä v Ázii a do dvoch takýchto projektov vás dnes s jedným z našich dodávateľom vezmeme.

O svete kúpeľní, obkladov a dlažieb sa skutočne nedá povedať, že by bol malý. Keď sa pozriete na množstvo riešení od našich dodávateľov, ich štúdium by vám zabralo roky. Toľko skutočne aj trvá každému nášmu projektovému manažérovi, aby sa v tomto svete orientoval. Výhodou pre vás je, že si vás naši projektoví manažéri vypočujú a hneď presne vedia, čo z tohto sveta je pre vás to pravé. A kde sa naopak inšpirujú naši projekťáci a dizajnéri? Vo svete sa realizujú dych berúce projekty a my v KRT samozrejme všetky pozorne sledujeme. Tu je jeden, respektíve dva z nich:

The Karl Lagerfeld

Len máloktorá módna ikona dosiahla statusu, aký má Karl Lagerfeld. Táto legenda je aj v Ázii symbolom a vzorom a keďže si tu na európske značky veľmi potrpia, nechcú Karla len nosiť. Chcú v ňom aj bývať. A tak v súčasnosti prebieha výstavba už druhého hotela, ktorého dizajn je v nenapodobiteľnom štýle Karla Lagerfelda. V roku 2017 sa prvý takýto hotel na svete otvoril v čínskom Macau. Mesto, známe tiež ako ázijské Las Vegas, prekvitá honosnými až dekadentnými stavbami, no táto spomedzi nich vyniká ešte viac. Každá z 271 izieb dvadsaťposchodovej budovy má unikátny dizajn a kde sa v hoteli pozriete, bude na vás vplývať kreatívny Karlov štýl. Grand Lisboa Palace Resort v Macau z dielne nemeckej módnej ikony teraz dostáva svoju dvojičku, nový hotel, ktorý sa buduje v taiwanskom Tchaj-peji.

Obklady, ktoré sa stávajú umením

V projektoch, ako sú tieto, sa obklady stávajú umeleckými dielami a obkladači sa stávajú umelcami. Tu vznikajúce vzory sú obrazmi, ktoré budú uchvacovať ľudí po ďalšie stáročia.  Stávajú sa tak novodobými zámkami a hradmi, ktoré dnes obdivujeme pre ich architektúru z rokov minulých. V Macau nájdete z obkladov nášho dodávateľa vytvorenú podobizeň Karla Lagerfelda, obklady, ktoré vystupujú v 3D imitácii zo steny, obrazce na podlahách, obrazové výjavy v interiérových bazénoch z miniatúrnych dlaždičiek, alebo rovnakú, miniatúrnu mozaiku aplikovanú na podlahách spoločných priestorov. Vidieť obkladačov pri práci sa skôr podobná na prácu profesionálnych skladačov puzzle. No výsledok stojí za to. Na samotnom vrchole obkladačského umenia sú zlaté kupoly a steny z mozaikových dekorácií v imitácii zlata.

Čo vás bude čakať na Taiwane

Vďaka informáciám od nášho dodávateľa obkladov už dnes vieme, čo na vás bude čakať, ak by ste niekedy zavítali do hotela Karla Lagerfelda v Tchaj-peji. V hlavnom lobby vstúpite na tristo metrov štvorcových podlahy z čierneho mramoru. Vo wellness centre nájdete sklenenú mozaiku, ktorá pokryje veľký vnútorný bazén zlatými odrazmi.

Svet okázalého luxusu na tejto úrovni je projektom na Slovensku vzdialený. No dizajnéri z KRT si pozorne študujú tieto top projekty sveta, aby nadčasovosť a kreatívne riešenia dokázali následne sprostredkovať do vášho najbližšieho projektu výstavby, alebo prestavby. Preto ak hľadáte kreativitu a jedinečné dizajnové nápady, krokom do jednej z predajní KRT nikdy neurobíte krok vedľa.