Nechajte vaňu voľne stáť, aby ste vy mohli voľne ležať

Pri stresujúcom, rýchlom živote a dlhom sedení v práci nie je nič lepšie, než si dopriať uvoľňujúci kúpeľ. Tento malý domáci wellness pomáha nielen hygiene tela, ale aj psychohygiene duše. Aby ste mohli vo vani voľne ležať, doprajte naopak vani, aby mohla v priestore voľne stáť.

Po príchode domov zložíte tašky s nákupmi a čakajú vás povinnosti s večerou, upratovaním, prípravou na zajtra a domácimi prácami. Na konci dňa sotva ťaháte nohy za sebou a to vás zajtra čaká ten istý kolotoč znova. Ako sa len nabiť energiou a na chvíľu sa odpojiť od uponáhľaného sveta plného povinností? Riešenie vám núka izba, ktorá je v byte či dome často z tých najmenších: vaša kúpeľňa. Naši predkovia žili omnoho fyzicky náročnejší život. My dnes trávime veľa času za počítačmi, za volantmi, za pracovnými linkami, zahľadení do mobilov. Bolesti spodného chrbta, stuhnutej šije a k tomu neustále stuhnuté svalstvo stresom sú bežné a civilizačné choroby deň po dni hlasnejšie klopú na dvere. Dopriať si návštevu wellness každý deň – na to nik z nás nemá čas, ani peniaze. Ale dopriať si teplú vaňu, najmä v jesenných a zimných mesiacoch, to už je o niečom inom. Myslite na to už pri plánovaní výstavby či prestavby svojej kúpeľne.

Čas pre seba, aj čas vo dvojici

Horúci kúpeľ, to je čas, ktorý si doprajete sami pre seba. Nič vás neruší, mobil a iné rušivé zvuky necháte za dverami a užívate si len zavreté oči, teplo uvoľňujúce svaly, špliechanie vody a šumenie praskajúcich bublín. Dnes už môžete zabudnúť na vane, z ktorých nemôžete dať lakte von, pretože sú pripútané ku stene. Voľne stojace vane sú majstrovským centrom každej kúpeľne, do ktorej sú inštalované. Vane Inverto od Cersanitu k ponúkajú len 15 mm okraj a pevné prevedenie a tak si do vane sadnete rovnako, ako do pohodlného kresla.

Vaňa vám môže pomôcť aj vo vzťahu. Spoločný kúpeľ, to je čas byť spolu s partnerom či partnerkou v kľude bez toho, aby niekto niekam musel odbiehať. Vane Inverto vám pritom vyriešia aj štandardný problém „čierneho Petra“ – a síce otázku, kto bude sedieť pri odtoku. Tieto vane majú odtok v strede a symetrický zdvihnutý dizajn po oboch stranách pre rovnoprávny oddych oboch relaxujúcich. S prítokom vody v strede máte najteplejšiu vodu priamo k nohám a s dĺžkou 170 cm a šírkou 80 cm je dosť miesta pre domáci wellness pre dvoch.

Keď vás priestor limituje

Ak sa vám voľne stojace vane páčia, no pri pohľade na možnosti priestoru u vás doma si len smutne vzdychnete, povedzte si tentoraz parafrázu na Hriešny tanec, že „baby bude sedět v koutě“. Dnes sú totiž možnosti, ako spojiť dizajn voľne stojacej vane s funkčnosťou. Hovoríme tu o vaniach s chrbtom priloženým k stene, nazývanými tiež „back-to-wall“. Tieto vane v tvare písmena D z radu CREA od Cersanitu sú možné aj v rohovom prevedení. A hodia sa do tých kúpeľní, kde sa každý centimeter počíta. Využiť tak môžete priestor napríklad pod strešným oknom a dopriať si malý luxus aj s praktickými odkladacími priestormi po okrajoch. Oba typy vaní – CREA aj Inverto – sú pritom cenovo veľmi dostupné. Radi vám s ich presným výberom v KRT pomôžeme.

Päť výhod samostatne stojacich vaní od Cersanitu

  1. Ich belosť vám vydrží po dlhé roky vďaka špeciálnej povrchovej úprave chrániacej proti UV žiareniu.
  2. Vane vydržia zaťaženie až 400 kg vďaka zosilnenému dnu a konštrukcii zosilnenej špeciálnym mixom živíc.  
  3. Rýchle zohriatie a dlhé držanie tepla vám zaručuje prémiová akrylová kvalita, ktorá tlmí zvuk napúšťanej vody, chráni pred náhodným poškodením a je jednoduchá na čistenie.
  4. Centrálny výpust vytvára priestor pre ergonomické a pohodlné sedenie vo dvojici.
  5. Vaňu jednoducho vyprázdnite vďaka výpustu na jedno kliknutie, ktorý si môžete prispôsobiť do chrómovej, čiernej či zlatej farby tak, aby ladil s vašou kúpeľňou.