Kúpeľňa postavená na pevných základoch

O domoch sa hovorí, že musia byť postavené na pevných základoch. Rovnaké pravidlo platí aj pre kúpeľne. Pekné kúpeľne od KRT je dôležité postaviť na kvalitný podklad. A  nezabudnúť čítať medzi riadkami – v našom svete – v škárach medzi obkladmi.

Pri prestavbe alebo výstavbe kúpeľne je fáza hrubej stavby a fáza finálnych obkladov, sanity a doplnkov. Teraz sa pozrieme do priestoru medzi týmito dvomi fázami. Tento priestor je doménou spoločnosti Mapei. Kým iní fungujú na vysoko konkurenčnom trhu finálnych úprav, v nenápadnom prostredí pod nimi sa Mapei stal legendou. Prečo? Z dlažieb, obkladov a ani sanity by ste sa bez kvalitného podkladu dlho netešili. Kvalitné usadenie, príprava povrchu penetračnými nátermi a finálne cementové lepidlá, škárovacie malty a tmely sú niečo, čo nepúta zrak na prvý pohľad, no chcete ich mať dokonalé.

Dokonalé produktové portfólio

Čo všetko budete pri prerábke kúpeľne potrebovať a kde to zohnať? Odpoveď vám dajú naši odborní poradcovia v KRT, kde všetko potrebné určite zoženiete. Všetko sa vám však objasní, keď sa pozriete na produktové portfólio od Mapei. Stačí, keď zvolíte kombináciu ich produktov a dve veci máte zaručené. Za prvé tu na nič nezabudnete – Mapei má v ponuke všetko, čo na prerábku kúpeľne zo stavebného hľadiska pred pokládkou a finalizáciou potrebujete. Za druhé všetko vám bude sedieť na odtieň presne. Mapei garantuje nulový rozdiel medzi odtieňmi svojich produktov – napríklad škárovačky a silikónového tmelu. Všetko sedí na odtieň presne.

Škárovačky – to, čo je z podkladu vidieť každý deň

Keď položíte finálny obklad a dlažbu, namontujete sanitu a rozmiestnite doplnky, predsa len vám na očiach zostane jedna vec zo sveta podkladov v kúpeľni – škárovačky. Malý priestor na hranách obkladov sa rád špiní a zanedbanie jeho kvality sa po rokoch bežného kúpeľňového života prejaví. S výrobkami Mapei si užijete bezproblémový, čistý a nízko údržbový kúpeľňový život dlhšie. O voduodpudivej, protiplesňovej  flexibilnej cementovej škárovacej malte Ultracolor Plus sme už v našom blogu písali. Vy však máte širší výber. Napríklad dvojzložkové epoxidové škárovacie malty Kerapoxy a Kerapoxy Easy Design. Prvá z nich je hygienicky nezávadná, vhodná aj do exteriérov ako škárovačka aj lepidlo – a je odolná voči chemickým látkam, čo oceníte pri čistení. Kerapoxy Easy Design odolá kyselinám aj baktériám a jej jednoduchú aplikáciu aj čistenie oceníte pri keramických obkladoch, mozaikách a kamenných materiáloch. Vyrába sa, podobne ako Ultracolor Plus, v až 34 farebných odtieňoch.

Posledné detaily

Keď už máte škárovačky vyriešené, zostáva priestor, kde sa spája sklo a keramika na sanite a doplnkoch s obkladmi a zvyškom kúpeľne. Ideálnou voľbou je silikónový tesniaci tmel odolný voči plesniam Mapesil AC. Aj tento je dostupný v 34 farbách, aj transparentnom prevedení. A po použití penetračného náteru Primer FD ho môžete využiť aj na drevo, betón, gumu, či kov. Takýto tmel vám neprepustí paru ani vodu a je odolný teplotám až do 180 ºC, takže ani tá najväčšia klimatická zmena vám ho nezničí.