Praktické, dizajnové, aj trendové doplnky do vašej kúpeľne

Svet kúpeľní žije veľmi dynamickým rozvojom a sledovať všetky trendy je pre bežného človeka dosť komplikované. Z KRT vám preto prinášame riešenia, ktoré radi implementujeme do dizajnov našich kúpeľní pre vás a osvedčili sa svojou praktickosťou a dizajnom.

Či už vás trápi problém vŕtania do steny či dlaždíc v kúpeľni, alebo nedostatok priestoru, alebo vám vadia klasické chrómové vodovodné kohútiky a sanita – na všetko je v dnešnom svete riešenie. Keď sa o nich mnoho zákazníkov dozvie, hovoria si „kiežby som toto vedel/a skôr“. Vy to teraz môžete vedieť vopred a svoju kúpeľňu vybaviť lepšie, než ste snívali.

Úložný systém, ktorý vám nezničí kúpeľňu

Po tom, čo ste si v kúpeľni dali záležať na povrchu stien, nechcete si ich ničiť vŕtaním do obkladov. To sa môže stať najmä vtedy, keď zistíte, že ste priestor na odkladanie akosi podcenili. Alebo ak sa nasťahujete do podnájmu a riešenie odkladacích priestorov v kúpeľni nie je práve vzorom praktickosti. Riešenie, ktoré hľadáte, sa volá WallStoris a vyrába ho nemecká spoločnosť Hansgrohe. Naše dizajnérky toto riešenie pravidelne navrhujú do vizualizácií kúpeľní. A to najmä preto, že si realizáciu môžete ľahko rozmyslieť a zmeniť.

A ako funguje? Vyberiete si dĺžky lišty z dvoch veľkostí: 50 alebo 70 cm. Lištu vezmete, prilepíte a všetky moduly, ktoré potrebujete, jednoduchým „nacvaknutím“ pripojíte: úložné koše, háčiky na uteráky na ruky a tvár, pohár, držiak ručnej sprchy, toaletného papiera, poličku a podobne. Vybrať si môžete z elegantnej matnej čiernej, aj bielej farby. Práve biela naberá pri kúpeľňových doplnkoch a armatúre na popularite. To, ako skvelo to vyzerá v praxi, sa môžete prísť presvedčiť osobne, ak navštívite showroom KRT v Liptovskom Mikuláši. Nájdete tam napríklad takúto skvelú inšpiráciu

Nika ide do hĺbky

Ak vám dizajnér hovorí o tom, že využije vo vašom interiéri niku, nemyslím tým dievča menom Veronika. Termín nika sa používa na označenie výklenku zapusteného do muriva. Bežnou nikou v domácnostiach sú vstavané skrine, no Hansgrohe ponúka jedno riešenie, ktoré vám poskytne skvelý dodatočný priestor aj v kúpeľni. Volá sa XtraStoris. Využíva priestor v bežnej inštalačnej stene, takže je vaša polička zapustená do nej a nie zavesená na nej. S novým úložným priestorom vám tak v kúpeľni priestor neubudne, naopak, kúpeľňa sa zväčší. Vybrať si môžete niky s rámom aj bez, ale aj niku, ktorá bude na prednej strane obkladateľná a teda výborná na zabudovanie priamo do sprchy. Všetky prevedenia majú vodotesnú inštalačnú úpravu a môžete ich zabudovať buď v rovine s obkladmi, alebo vyčnievajúce. Vtedy sa hodí aj ponúkané dvojfarebné prevedenie s dizajnovým rámom.