Ako vás KRT vybaví na stavbu krok po kroku

Tisíce turistov, ktorí sa chystajú pod Tatry a na Horehronie toto leto ani netušia, v koľkých hoteloch, apartmánoch a penziónoch každý deň vstúpia do kúpeľní vybavených od KRT. Okrem kúpeľňového štúdia pre rodinné domy a byty má totiž KRT aj oddelenie projektov. Ako to vyzerá, keď sa ako investor rozhodnete spolupracovať s KRT?

Prvým krokom je ten, ktorý urobíte pri vstupe do jednej z našich predajní. A najlepšie je, keď to urobíte čo najskôr. Privítame vás na oddelení projektov, v ktorom sa spája technická a dizajnová sekcia našej firmy.

Voda, kúrenie a plyn ako prvé

Druhý krok je oddelenie VKP, alebo tiež voda-kúrenie-plyn. Ešte pred hrubou stavbou musíte totiž vyriešiť kanalizáciu zvonku a následne zvnútra. Ako však názov tohto oddelenia napovedá, vyriešite tu ďaleko viac. Okrem čerpadiel a rozvodov vody tiež zavlažovanie, kúrenie a kotolne (napr. s tepelný čerpadlom, solárnymi panelmi, kotlom na pevné palivo, kotlom na plyn a pod.), radiátory, podlahové kúrenia, rekuperácie a iné funkčné prvky vášho rezortu.

Spoznajte naše dizajnérky

Pri rozvodoch vody urobíte tretí krok – a spoznáte sa s dizajnérkami z nášho kúpeľňového štúdia. A to preto, že rozvody vody sú dôležité aj pre finálne rozmiestnenie produktov v kúpeľni. „Sú dve cesty pri plánovaní kúpeľne, buď má zákazník rozvody vody stanovené už keď nás navštívi, vo vizualizácii zobrazíme rozmiestnenie komponentov podľa toho. Ak náš zákazník chce pomoc aj s návrhom rozmiestnenia rozvodov vody a elektriny, radi mu pomôžeme. Najskôr sa urobí vizualizácia a potom keď máme odsúhlasenú finálnu verziu, zakreslím kde majú byť rozvody urobené. “ hovorí dizajnérka Veronika. Všetko je maximálne prispôsobené vašim potrebám.

Kompletizácia kúpeľne je na rade posledná

Štvrtým krokom je kúrenie, na ktoré sa napájajú radiátory, alebo podlahové vykurovanie. Kompletizácia kúpeľne a jej finálny vzhľad – obklady, dlažby a sanita – prichádzajú na rad ako posledné.

Pre vás to znamená, že najprv s dizajnérkou a projektovým manažérom prejdete vašu predstavu a spoločne vyberiete materiály na stavbu. Následne vytvoríme vizualizáciu, ktorú upravíme podľa vašich požiadaviek. Keď ste plne spokojní, príde vám od nás cenová ponuka, uzatvoríme objednávku a vystavíme vám zálohovú platbu. Po objednávke tovaru už nasleduje realizácia. Jej nedeliteľnou súčasťou je kladačský plán, pôdorys a vizualizácie, podľa ktorých môžu obkladači pokojne robiť svoju prácu.

Navštívte príklad z praxe pod Kriváňom

Jedným z najnovšie zrealizovaných projektov nájdete priamo pod majestátnym Kriváňom. Rezort pri jazere Podbanské, o ktorom sme už v našom blogu písali, sa stihol otvoriť práve včas na letnú turistickú sezónu. A postupom opísaným vyššie si prešli aj jeho majitelia a investori. Teraz už čaká len na turistov, ktorí si na Liptov prídu užiť prírodu a hlboké lesy, ktoré vďaka obkladom s imitáciou dreva neopustíte ani v kúpeľniach rezortu. Presvedčte sa sami na fotografiách, alebo ešte lepšie osobne.