Najedzte sa priamo z dlažby

Viete, ako sa rozhoduje väčšina ľudí pri výbere dlažieb a obkladov do svojich interiérov? Základnými požiadavkami sú cenová dostupnosť, trendovosť, všestrannosť a odolnosť. A keby sme mali vybrať jedinú sériu, ktorá všetky tieto parametre spĺňa, bola by to rada Grain Stone od španielskeho výrobcu Navarti.

Grain Stone by sa dalo voľne preložiť ako zrnitý kameň. A keď sa na tieto dlažby od Navarti pozriete, je jasné, prečo. Pôsobia robustne, no pritom elegantne. Vytvoria vám dokonalý podklad, ktorý ľahko skombinujete s inými materiálmi a doplnkami. Práve táto rôznorodosť spravila dlažby Grain Stone tak populárne a aj preto sú v našom Kúpeľňovom Exprese – prehľadnom katalógu vybraných produktov pre tento rok.

Od elegancie po útulnosť

Štyri farby, v ktorých sa Grain Stone ponúka, spĺňajú všetky možnosti dolaďovania so zvyškom interiéru. Ak potrebujete vytvoriť elegantný a mysteriózny dojem, zvoľte odtieň čierneho uhlia. Strieborná sa skvelo kombinuje s kovovými elementmi a podčiarkne dojem pevnosti a celistvosti priestoru. Perleťová je symbolom elegancie a je ideálna do slnkom presvietených priestorov, ktorým dodá sviežosť a pokoj. Odolnosť a pokoj stelesňuje aj piesková farba. V priestoroch, kde je aplikovaná, priam vyzýva k odpočinku a atmosfére pohody, tvoriac útulnosť aj v čase zimných mesiacov.

Jedenie z dlažby

Hoci predstava jedenia z dlažby vám asi zdvihla obočie, prenesene je to presne to, čo vám Navarti ponúka ako bonus k bežným dlažbám a obkladom. Na objednávku priamo od dodávateľa si totiž môžete vybrať tri druhy stolov, ktorých vrchná doska je z rovnakého materiálu, ako dlažba pod vašimi nohami. A nemusíte to spolu ani zlaďovať. Stôl s povrchom z takejto dlažby sa výborne hodí k širokej palete podláh, ktoré už doma máte.

Dlažba je v týchto stoloch vložená priamo do konštrukcie stola a spolu s hliníkovým profilom tvorí pevný, spoľahlivý a funkčný doplnok kuchyne, či jedálne. A hoci nemôžete zladiť svoje Grain Stone podlahy s rovnakým vzorom na stole, v rovnakej kvalite sa vám ponúkajú imitácie iných zaujímavých materiálov: vzor dreva, kameňa aj mramoru.

Od tisícročia cez vesmír po nekonečno

Stoly s doskou z obkladového materiálu ponúka Novarti v trojici prevedení, pričom hliníkový rám je vždy buď biely, alebo čierny. Milenium (tisícročie) má priznaný rám a je synonymom stability. Stôl Kosmos (vesmír) má hranatý kovový rám namiesto nôh, čo zvýrazňuje jeho ostré a jednoduché línie. Infinity (nekonečno) je originálnym mixom predošlých dvoch, čo výrobca docielil čiastočným priznaním rámu z horného pohľadu.