Komfortný pobyt v rezorte na Podbanskom aj vďaka K.R.T.

Nie každý turista zavíta na Liptove do masových stredísk cestovného ruchu. Nájde sa aj množstvo takých, ktorí preferujú pokojnejšie časti Liptova obklopené ešte stále divokou prírodou. Také je aj Podbanské. Jeho okolitá divočina je tu v kontraste s pohodlím a komfortom, ktoré nájdete v dokončovanom projekte pod Kriváňom v réžii spoločnosti Japito s.r.o. Nahliadnite do jeho zákulisia skrz riešenia, ktoré sme sem dodali z K.R.T.

Po otvorení nájdete v novom projekte na Podbanskom celkovo päť chatiek, reštauráciu a wellness, ktoré sú citlivo zasadené do posledných kúskov divokej prírody v Tatrách. Obdivovať tu môžete slovenskú Kanadu v neďalekej Tichej a Kôprovej doline, mnohé túry, ktoré vás zavedú na štíty Západných Tatier a vystúpiť odtiaľto môžete aj na legendárny Kriváň. Na konci dobrodružných dní, kedy čelíte rozmarom počasia a nespútanej čistej prírode, lyžujete na neďalekom vleku, či zdolávate kilometre bežkárskych tratí, však chcete vstúpiť do vyhriateho priestoru, kde si doprajete príjemnú sprchu a načerpáte nové sily. V tomto rezorte, ktorý nerealizuje bratislavská developerská firma, ale miestny súkromník z regiónu, presne toto nájdete.

Obklady, ktoré charakterizujú prostredie

Z K.R.T. sme do tohto projektu dodávali v prvom rade obklady a dlažby. Voľba padla na kombináciu bielych obkladov s obkladmi so vzorom dreva. Táto kombinácia je totiž pre tunajšiu časť horného Liptova typická. Pri tunajšej rieke Belá, ktorej biele kamene a pere jej dali nielen sfarbenie, ale aj meno, sú husté ihličnaté lesy, ktorými si jedna z posledných dravých riek na Slovensku kliesni cestu. Aj preto vám táto farebná kombinácia zostane z Podbanského v pamäti. Obklad je doplnený mozaikou v tvare chevron (rybia kosť), vkusne dopĺňajúci minimalistický dizajn dlažby, ktorej základnou požiadavkou bola odolnosť a kvalita.

Vitajte v teple a pohodlí

Dlažby a obklady by však pohodlie samo o sebe nevytvorili. Pohodlie nám vytvára až pocit tepla. Tu nastúpilo oddelenie voda-kúrenie-plyn (VKP) z K.R.T., ktoré zabezpečilo dodávku a inštaláciu všetkého potrebného pre funkčnosť kúrenia a tepla. Teplo je v každej z 5 chát zabezpečené samostatným plynovým kotlom od firmy Immergas. Dodáva sa do radiátorov značky Viessmann, ako i podlahovými rúrami Viega do podlahového kúrenia. Voda sa distribuuje rúrami na vodu taktiež od firmy Viega a na samostatných toaletách sú skryté podomietkové nádržky Grohe. Sanita, ako vždy v prípade dodávok od K.R.T. vkusne podčiarkuje jedinečnosť priestoru. Funkčnosť celého systému udržujú doplnky ako guľové ventily, tvarovky, vsuvky, kolená a podobne. V druhej fáze pritom v projekte budú pokračovať práce na reštaurácii, z ktorej bude východ na terasu v susedstve rybníka plného pstruhov. K dokonalosti chýba už len wellness, ktorý s niekoľkými saunami dá čerešničku na oddychovej ponuke tohto miesta.

Od projekcie k dodávkam, až po realizáciu

Mnohé nové vznikajúce projekty cestovného ruchu, ako i prestavby stávajúcich turistických atrakcií a ubytovaní sa spoliehajú na komplexnosť riešenia, ktoré zákazníci K.R.T. automaticky získajú. Odborný tím vytvorí vhodné vizualizácie, projektoví manažéri odporučia najlepšie materiály a oddelenie VKP sa postará aj o realizáciu vďaka dlhoročnej spolupráci s overenými partiami zameranými na inštalácie. Samozrejme, počas realizácie sme vždy z K.R.T. k dispozícii ak bude treba s niečím poradiť, na niečo dohliadnuť a na čokoľvek sa spýtať.