ULTRA mramorová inšpirácia nielen pre dizajnérov

Ak chcete v dizajne hovoriť nadčasovým jazykom, hovorte jazykom mramoru. Tento dizajn neprestáva ľudské oko fascinovať po mnohé generácie. Cena vás pritom už nemusí odrádzať. Talianska gresová technológia vám ponúka krásu mramoru s nižšou cenou, váhou, aj hrúbkou. Pevnosť pritom zostáva zachovaná.

O tom, že Taliani patria medzi špičku výrobcov gresových dlažieb nielen v Európe, ale aj vo svete, sme už v našom blogu písali. Značka Ariostea medzi ňu jednoznačne patrí. Sídli neďaleko mesta Reggio Emilia, na spojnici Bologne a Milána a v tunajšom výrobnom podniku vznikajú všetky jej produkty. A tie z produktovej rady ULTRA akoby mramoru z oka vypadli.

Veľmi dobrý dizajn

Mramor je veľmi vzácny, veľmi drahý a veľmi ťažký. Jeho štruktúra nás nekonečne fascinuje asi rovnako, ako plápolajúci oheň. No skutočný mramor je pre väčšinu z nás len nesplneným snom. Prečo teda nesiahnuť po niečom, čo je váhovo ľahšie, dostupné každému, cenovo výhodné a pritom má všetky vlastnosti, ktoré na takomto povrchu požadujeme? Predstavujeme vám ULTRA. Tieto gresové povrchy majú potlač, ktorá je na pohľad na nerozoznanie od mramoru, avšak je vždy unikátna svojim náhodným vzorom. Pritom je povrch ULTRA aj ultra tenký – len 6 mm.

Pevnosť a sila spojená s funkčnosťou  

Gresová technológia s mramorovým vzorom je spojenie, ktoré vám otvára nové možnosti v dizajne tak interiérov, ako aj exteriérov. Formáty z tejto série majú až 4,5 m2 a sú dostupné aj v megarozmeroch 3 x 1,5m. Vybrať si však môžete aj menšie, až po rozmery 75 x 37,5 cm. Pri niektorých sériách je možné získať aj povrch s použitím technológie ACTIVE. Táto povrchová úprava je fotokatalytická. To znamená, že sú na ňu aplikované mikročastice oxidu titaničitého, do ktorých je za vysokých teplôt doplnené striebro. Tým sa celý povrch stane celoživotne antibakteriálny, bezzápachový a samočistiaci.

Interiérové, exteriérové, zahnuté a aj podsvietené

Pripravte sa na použitie v praxi, o akom sa vám doteraz ani nesnívalo. ULTRA je dostupný v desiatkach odtieňov a tak nad vzorkami strávite určite dosť dlhý čas. Nejedná sa tu však len o dlažby a obklady. Vďaka svojej 6 mm hrúbke, pevnosti a ľahkosti, sa tu kreativite skutočne medze nekladú. Mramorový povrch môžete použiť na dvere či posuvné steny, kuchyne a kuchynské dosky, podlahy, steny, schody, odvetrané fasády, či kúpeľňové dosky. Tu sa však zoznam nekončí. Mramorové môžu byť poličky a dosky, nábytkové doplnky, ale tiež veľmi vkusné spojenie dlažby a centrálneho kusu nábytku – stola – či už kuchynského, alebo konferenčného.

Keď sa dizajnérom nelení, aj mramor sa zelení

Novinkou v ponuke radu ULTRA je veľmi trendové farebné prevedenie VERDE ST. DENIS. To sa inšpirovalo klasickým talianskym mramorom z údolia Aosta (Valle d’Aosta). Tento horský zelený región na hranici so Švajčiarskom a Talianskom akoby nasiakol čistú zeleň jeho prírody aj do prírodného mramoru. Fascinujúca, intenzívna tmavá zelená kontrastuje s bielym žilkovaním a vytvára nadčasové možnosti pretvorenia verejných, aj súkromných priestorov. Zaujal aj našich kreatívnych dizajnérov tak, že ho aplikovali do novej výstavnej kóje v kúpeľňovom štúdiu v Liptovskom Mikuláši, vyvzorovaný VERDE ST. DENIS si pozriete aj v predajni v Banskej Bystrici.