Série Laufen SaphirKeramik

Aké sú rozdiely medzi jednotlivými umývadlami, veď všetky vyzerajú podobne? Ako sa od seba odlišujú ? Akú pridanú hodnotu dostanem pri výbere prémiovejšieho produktu ? Na tieto a ďalšie otázky sa vám pokúsime zodpovedať v tomto článku, v ktorom vám predstavíme prevratnú technológiu SaphirKeramik použitú v sériách švajčiarskeho výrobcu keramiky Laufen.

Použitie revolučného materiálu SaphirKeramik prichádza na rad, keď dizajn vyžaduje tenké steny a extravagantné tvary, ktorých bolo predtým možné dosiahnuť len použitím minerálnej liatiny (polymérbetón), skla alebo smaltovanej ocele.

Inovatívna a jedinečná receptúra materiálu SaphirKeramik dáva východiskovému materiálu nevídané možnosti a rozsah estetiky tvaru. Polomery hrán 2-3 mm sú teda technicky realizovateľné. Minimálne hodnoty, ktoré doteraz ponúkali súčasné moderné technológie, sú 7-8 mm. Tvrdosť vysoko odolného materiálu sa dosiahne pridaním korundu (AI2O3), ktorý je vo svojej čistej forme bezfarebný minerál a dáva novému materiálu meno.  Zmiešaním ílu s kremičitou surovinou dostáva SaphirKeramik svoju žiarivo bielu farbu.

Tento nový typ keramiky je o niečo tvrdší a má vyššiu pevnosť v ohybe. Spoločnosť LAUFEN preto dokáže vyrábať tenšie keramické objekty, čo znižuje hmotnosť produktov a tiež spotrebu surovín a energie. SaphirKeramik nenahrádza žiadny z existujúcich materiálov; namiesto toho rozširuje ponuku základných prírodných materiálov.

Výrobky, ktoré hovoria samé za seba

SaphirKeramik je revolučným výsledkom niekoľkoročného dôkladného výskumu; dvakrát pevnejší, ekologickejší a tenší než bežná keramika.

Mimoriadna odolnosť materiálu, samozrejmosť. Ale tiež nutnosť pre spoločnosť, ktorej cieľom je zníženie spotreby, a ktorá miluje jednoduchosť a ktorá hľadá dynamickosť a potešenie zmyslov.

Výsledok je jasný na prvý pohľad – keramika s tenkými, presnými kontúrami: umývadlové misy living square a umývadlá zo setu Kartell by Laufen.

Zaujal vás tento nový prístup k spracovania kúpeľňovej sanity? Navštívte naše predajne a prezrite si vybrané produkty na vlastné oči a naši predajcovia vám popri tom radi poradia.