V kuchyniach je pozadie kľúčové

Nič lepšie nevypovie viac o vašom životnom štýle, ako kuchyňa. Toto je miesto, ktoré môže byť klasické, retro, moderné, kreatívne, avantgardné. Presne ako vaše varenie, presne ako váš život. A jeho vyjadrenie začína na samotnom pozadí – v podlahách a obkladoch.

Snažíme sa, aby centrom diania v dome bola obývačka, no poznáte tú realitu. Srdcom každej domácnosti je kuchyňa. Tu nie je nič strojené, tu sa odohráva akcia a prirodzene to ľudí ťahá k tomu, aby tu trávili viac času. Kým reštaurácie svoje kuchyne od jedálenských častí delia, v našich domoch a bytoch chcete, aby kuchyne boli miestom trávenia spoločného času a zdieľania. Aj preto ich dizajn a vzhľad musí prekračovať hranice čistej úžitkovosti.

Povedzte to stenou či podlahou

Obklady a dlažby v kuchyni sú niečo, čo vyjadruje vašu podstatu. Nábytok sa zmení rýchlo a môžete tak byť prelietaví, no dlažby a obklady majú vydržať dlhšie a vyjadrovať to, kým ste. Povedať to môžete dekorom dreva, kameňa, betónu či mramoru. Najlepším pomocníkom je jedna z najprestížnejších značiek na svetovom trhu, ERGON, ktorá patrí do skupiny Emilgroup, zastúpenej na Slovensku aj cez sieť predajní KRT.

Obklady a dlažby ideálne na experimenty

Populárne obklady a dlažby od ERGONu boli v nedávnej dobe vynovené a ponúkajú možnosť pretaviť každú dizajnovú predstavu do reality. Urobiť niečo módne tak, aby to spĺňalo každodenné potreby nie je ľahká úloha, no ERGON to zvláda hravo – či už inklinujete umeleckému, minimalistickému, alebo priemyselnému štýlu. V kuchyni túto rôznorodosť potrebujete. Ak totiž chcete zladiť dlažby a obklady s miestnosťou, zadnou stenou kuchynskej linky či aj pracovnou doskou, potrebujete mnohorakosť, ktorá nebude nikde biť do očí a všade zapadne. Neutrálne, no nikdy nie fádne farby obkladov vám prinesú možnosti, ako sa vyhrať s priestorom. To docielite viacerými úrovňami perspektívy, aj využitím svetla a plôch, ktoré svetlo odrážajú. Dobrým nápadom sú veľké formáty obkladov a dlažieb, obzvlášť ak použijete mramorový efekt.

Vlastnosti, ktoré oceňujete po desaťročia

Výberom tohto druhu obkladov a dlažieb si splníte dizajnové sny, no aj vaša rozumová strana si bude pochvaľovať. Vysoká odolnosť voči nárazom, veku a opotrebeniu necháva povrch týchto obkladov a dlažieb bez zmeny po celé desaťročia. Plesne a patogény do nej neprenikajú a zostáva tak hygienicky čistá po celý čas užívania. V mieste, kde je teplo z variča, vlhkosť z hrncov, kde veci padajú na zem a čistenie je každodennou rutinou chcete mať o starosť s údržbou menej. Preto je ERGON tou správnou voľbou.

Inšpirovaní Lombardskom

Každý pozná provensálsky, alebo škandinávsky štýl. No už ste sa niekedy nechali inšpirovať lombardským štýlom? ERGON vyrába sériu, ktorá je inšpirovaná talianskym regiónom medzi Alpami a riekou Pád. Jeho hlavné mesto Miláno je mestom módy a dizajnu a séria Lombarda PLUS to naplno prejavuje. Najznámejšie stavby Milána boli vybudované použitím kameňa Ceppo di Gré. Podobá sa na nám známu žulu a je typickým materiálom z tohto regiónu. ERGON ho pretavil do dlažieb v sérii Lombarda, kde sa elegancia a praktickosť stretávajú na jednom povrchu. Čo teda je Lombarda PLUS? Sú to dva nové odtiene: Sabbia a Cenere, prípadne ich mix. Kým s Cenere máte elegantnú sivú čistotu, so Sabbiou si v priestore dodáte aj tón tepla. No a mix je pre tých, ktorí chcú tak trochu z obidvoch. Ak si však nie ste istí, čo sa do vašej kuchyne hodí, príďte sa poradiť do jednej z predajní KRT v Liptovskom Mikuláši, Brezne, alebo Banskej Bystrici. Naši kolegovia dodajú vašim snom reálne kontúry a k tomu skúsenosti a praktické tipy, ktoré sa dajú nadobudnúť len rokmi praxe a stovkami realizovaných projektov.