Bezstarostné lyžovanie v Jasnej do posledného detailu

Žiadne iné lyžiarske stredisko vám na Slovensku neponúkne viac, než Jasná Nízke Tatry. Skvelé sa pred zimnou sezónou 2022/2023 stalo ešte lepším a s novou lanovkou z Bielej Púte na Priehybu prichádzajú aj nové služby lyžiarom – a KRT je ich súčasťou.

Celodenná lyžovačka, to je kopa nadšenia, ale aj riešenie banálnych denných potrieb – ako je jedlo, či nutnosť ísť na toaletu, ktorých sa ani na lyžiarskych svahoch nezbavíme. Stredisko, ako je Jasná, myslí na všetky potreby svojich návštevníkov. A tak jeho prevádzkovateľ, spoločnosť TMR, zazmluvnila nás v KRT na to, aby novému vysokému štandardu služieb spojených s novou lanovkou, zodpovedali aj verejné toalety.

Verejné toalety 2.0

Spojenie slov toaleta a verejná v každom vyvolá nechcené zimomriavky. Zlým skúsenostiam sa pri nich počas života asi vyhnúť nedá. No to, čo môžeme spraviť, je vykompenzovať tieto zlé skúsenosti tými dobrými. A tie na vás čakajú na Bielej Púti v Jasnej. Na verejných toaletách „novej generácie“ pracovali v KRT traja dizajnéri tak, aby sa splnil vysoký štandard kvality, ale aj aby ste po lyžovačke mohli povedať, že ste sa svojej fóbie z verejných záchodov úspešne zbavili.

Odolnosť a kvalita nadovšetko

Päťdesiat kilometrov zjazdoviek a 23 vlekov doplnených o novú možnosť dostať sa na vrchol Chopka len za 11 minút, určite využije aj túto zimu množstvo lyžiarov. Tisíce návštevníkov kladú na odolnosť materiálov na WC tie najvyššie nároky. Množstvo turistov v zimných podmienkach volalo po top kvalite a tak dizajnéri siahli po talianskych dlažbách Silver Grain & Ceppo di Gre a Centera Grey od Emilgroup a Italgraniti.

Umývadlá sú zapustené do pultov z dvojcentimetrovej dlažby tak, aby ani čas a časté používanie na nich nezanechali stopy opotrebenia. Kvalita a odolnosť boli primárnymi nárokmi aj na WC tlačidlá, pisoáre, či toaletné misy. V postcovidovej dobe však dizajnérsky tím v KRT nezabúda ani na element nešírenia vírusov a baktérií. Bezdotykové. batérie, dávkovače mydla, aj sušiče rúk sú preto samozrejmosťou.

Nekonečné ladenie a nekonečné zrkadlá

Pospájať všetky komponenty tak, aby celok pôsobil jednotne nebola vôbec ľahká úloha. Z pohľadu výberu a kombinácie dodávateľov chrómových komponentov sa našim dizajnérom zdalo, že ide o večnosť, no zdanie klame – keďže sme v KRT pri termínoch dodania k sebe neúprosní.

A tak jediné nekonečno, ktoré si sami vo verejných toaletách lanovkovej stanice Biela Púť – Priehyba ako ich užívatelia všimnete, je dojem nekonečna vďaka použitým zrkadlám. Tento dojem vám ešte umocní LED osvetlenie, ktoré reálne svieti vo farebnom rozhraní RGB. Ak máte nutkanie vybrať sa na lyže, voľba je Jasná. S novou lanovkou si nielen užijete nové dojmy a zážitky, ale vďaka KRT ostanete v kľude, že to jediné nutkanie, ktoré vám zostane, bude nutkanie dať si ešte jednu jazdu po zasnežených zjazdovkách severných svahov Chopka.