Ruku na to: AXOR Citterio

Minulý rok bol plný uťahovania kohútikov. Od tých s ropou, po plyn a spotreby energií. A len máločo z toho sme mohli ovplyvniť. Ak z toho aj vy máte vybité batérie, je čas, aby ste si zadovážili jednu batériu, ktorá vám bude robiť radosť. Batériu, na ktorú dáte radi svoju ruku, aby ste vodovodný kohútik ovládali presne tak, ako to chcete vy.

Je prekvapujúce, aký má na nás dizajn silný vplyv. Veď si len spomeňte na architektúru socialistického realizmu a jednotný dizajn domácností pred rokom 1989. Všetko bolo funkčné, no len máločo bolo pekné a výnimočné. V dnešnom svete, kedy pracujeme zväčša v digitálnom prostredí a tvoríme hodnoty hlavou, nám táto práca odčerpáva mentálnu energiu. Chýba nám inšpirácia. A aj tu prichádza na záchranu dizajn. Nemusíte ísť do galérie či na výstavu. Môžete ho mať doma a malého kusu dizajnovej energie sa budete doslova dotýkať niekoľkokrát denne.

Oceňte vzácnosť vody

Ak naplníme svet úžitkových vecí okolo nás pekným dizajnom, pozdvihneme svoj život a civilizovanosť o level vyššie. Zároveň tým vieme povedať niečo o našom pohľade na svet. Napríklad vodovodné batérie. Tým, akú zvolíte dizajnovú sériu viete do sveta rozšíriť myšlienky ich dizajnéra, ktoré uzamkol do vzhľadu výrobku.

Legendárny taliansky dizajnér Antonio Citterio je ikonou medzi dizajnérmi. Či už ide o jeho mrakodrapy v Ázii, alebo interiérové doplnky v Európe, prácou potvrdzuje svoje slová, že architekt a dizajnér spolu pracujú na lepšej kvalite života každého z nás. 

Svojou radou AXOR Citterio hovorí, že by sme si mali vážiť vodu a jej vzácnosť. Čoraz viac ľudí si to uvedomuje, najmä počas dlhotrvajúceho sucha v lete. Pre šetrenie vodou potrebujeme dennodennú pripomienku. A niet lepšej pripomienky, než je tých pár sekúnd pred tým, než sa vody dotkneme – na vodovodnej batérii.

Ikonický tvar vodovodnej batérie

AXOR Cittero je široká ponuka produktov vysokokvalitnej odnože nemeckého výrobcu Hansgrohe. Ich plochý povrch odráža svetlo, čím na inak praktickú časť kúpeľňovej sanity, batériu, upúta vašu pozornosť. Páka týchto batérií je ešte minimalistickejšia, no široká, kým hrdlo vodovodného kohútika je minimalistické. Ich samozrejmou súčasťou sú odtokové súpravy. Medzinárodnej elegancii môžete dodať kozmopolitného ducha, ak na plochý  povrch páky zvolíte dizajn kosoštvorcového rezu. Páky sú k dispozícii v 15 farbách vrátane brúsenej optickej zlatej a leštenej chrómovej čiernej – vyberie si preto aj najnáročnejší detailista.

Plávajúca páka

Šikovní dizajnéri, medzi ktorých sa radí aj džentlmen dizajnu Antonio Citterio, dokážu našu rozptýlenú myseľ zamieriť na vnímanie prítomnosti. S novým dizajnom AXOR Citterio pocítite tú detskú radosť z „tu a teraz“, keď sa zapozeráte, ako vlastne drží páka na tejto vodovodnej batérii. Veď vyzerá, akoby na nej plávala. A taký bol zámer. Dizajnová batéria vyvolá upokojujúci pocit stabilnej hladiny vody. A páka na nej vyzýva, že dotykom túto harmóniu narušíte, alebo s ňou splyniete. Je to len vo vašich rukách, či si vodu budeme vážiť každý deň. Ruku na to?