Výhody a nevýhody laminátových podláh

Sú cenovo dostupné, extrémne odolné, dobre vyzerajú, jednoducho sa udržiavajú a ľahko sa inštalujú. Čo teda bráni tomu, aby laminátové podlahy mali všetci?

Jednoduchou odpoveďou je, že pri voľbe správneho výrobcu, akým je značka EGGER, tomu dnes už nebráni vôbec nič. Argumentom proti laminátovým podlahám bol fakt, že neboli vodovzdorné. No dnes už sú. A že sa nedali prebrusovať. No dnešné laminátové podlahy sú odolné tak voči poškriabaniu, nárazu a škvrnám, ako i proti vyblednutiu. Pridajte k tomu antibakteriálne a protišmykové vlastnosti a možnosť pokládky aj na podlahové kúrenie – a argumenty, prečo nemať laminátové podlahy vám dochádzajú.

Borenie laminátových mýtov

Mýtus, že sa laminátové podlahy rýchlo opotrebovávajú a krútia sa traduje z 90. rokov. No zastaraným myšlienkam treba dať priestor odznieť. Je to rovnaké, akoby ste si išli kúpiť televízor dnes, no váhali by ste pre to, aké mali televízory nedostatky na začiatku 90.rokov. Len pre pripomenutie, vtedy nemali televízory ani len diaľkové ovládanie a prvé ploché televízory sa objavili až v roku 2005. Ste teda pripravení otvoriť svoju myseľ k laminátovým podlahám modernej doby?

Dostaňte návštevu na kolená

Aké sú vaše podmienky pre vernú imitáciu dreva? Správny odtieň? Pocit na dotyk? Zrnitosť? V podlahách EGGER to dostanete všetko a keď k vám niekto príde na návštevu a bude tvrdiť, aké pekné parkety máte, nebude chcieť veriť, že ide o laminátovú podlahu. A je dosť možné, že si kľakne na kolená, aby sa o tom presvedčil.

Kitchen;chair;kitchen utensils;vegetables;EGGER pro;flower;herbs
bed;Sleepingroom;Multiple Living;glas;pillow;Living Area;lamp;window;water;planket;flower
application;Kitchen

Autentický pocit

Preferujete škandinávsky minimalizmus, kamenný dekor, alebo masívne drevo? Laminátové podlahy vám dnes poskytnú všetky druhy povrchových úprav. Podobne, ako dnes obklady s mramorovým efektom nemusia byť z pravého mramoru (a sú tak dostupnejšie pre nás všetkých), pestré možnosti vám dnes ponúkajú aj povrchy laminátových podláh. Môžete mať špáry, alebo nie. Môžete mať parkety dlhé, úzke, štvorcové, alebo široké. Môžete mať vyše dvesto dekorov, môžete si vybrať aj hrúbku – od siedmich do dvanástich milimetrov. A to všetko nainštalujete jednoducho, akoby ste stavali lego – cez flexibilný inštalačný systém od EGGERu s názvom Click it!

Ekológia od podlahy

Ak máte radi planétu, na ktorej žijeme, bude tento odkaz pre vás nemenej dôležitý: Laminátové podlahy šetria lesy. Viac než polovicu ich obsahu tvoria vedľajšie produkty z pílenia dreva, ako sú piliny, či drevná štiepka. Oproti dreveným parketám, tie laminátové od EGGERu, spotrebujú len štvrtinu dreva. Okrem toho neobsahujú ani zmäkčovadlá a do ovzdušia sa neuvoľňujú žiadne zdravie ovplyvňujúce látky. To potvrdzuje certifikát M1 pre klasifikáciu stavebných materiálov, európska ekologická značka EU Ecolabel, či nemecká značka ekologických výrobkov Blue Angel.

Celoživotná garancia vodoodolnej podlahy

Možno už vidíte ten roztápajúci sa sneh z topánok v chodbe, mokré stopy po vykročení z vane, alebo rozliate mlieko na podlahe v kuchyni. Ak sú toto vaše hlavné protiargumenty proti laminátovým podlahám, spýtajte sa poradcov v kúpeľňovom a kuchynskom štúdiu KRT, na podlahy od značky EGGER s názvom Laminát Aqua+. Pri porovnaní s dlažbou ide o lacnejšiu alternatívu, ktorá sa naviac omnoho jednoduchšie zakladá, no táto laminátová odolá vode až po dobu 72 hodín. A dovtedy už každú mláčku určite stihnete utrieť, alebo vyschne sama. V Eggeri sú si kvalitou tak istí, že vám na ňu dajú celoživotnú garanciu. Tak čo, máte ešte stále predsudky a mýty k laminátovým podlahám? Naši poradcovia v KRT majú radi výzvu a radi s vami podebatujú o tej najlepšej podlahe pre vás. Stačí, keď k nám prídete do štúdia v Liptovskom Mikuláši. Už teraz sa na vás tešíme.