Keď LUA stretla LANI

Ako by podľa vás mala vyzerať dokonalá kúpeľňa? Šarmantný taliansky dizajn, precízna švajčiarska kvalita, rýchle dodanie a spoľahlivý slovenský partner pri jej dodaní? Potom ste tu dobre. Povieme vám príbeh o tom, ako LUA stretla LANI.

Známy hollywoodsky film z roku 1989, Keď Harry stretol Sally, v hlavnej úlohe s Meg Ryan a Billym Crystalom sa stal synonymom toho, že niektoré veci (a ľudia) jednoducho nemôžu byť bez seba. V kúpeľni sa odohráva podobný príbeh. Bez batérie nemá čo tiecť do sanity a bez nábytku je armatúra aj sanita stále nefunkčnou kúpeľňou. To dobre vedia aj v spoločnosti Laufen, kde sa stretol svet batérií a sanity pod menom LUA s kúpeľňovým nábytkom pod názvom LANI. A vznikla tak nová séria LUA & LANI.

Taliansky dizajn, švajčiarska kvalita

LUA & LANI spĺňajú idylickú predstavu. Ich dizajn pochádza z pera dizajnéra Toana Nguyena. Tento rodený Parížan sa vypracoval cez prestížne dizajnové štúdiá k vlastnej značke Toan Nguyen Studio, ktorá sídli v centre dizajnu a módy: v talianskom Miláne. Čisté geometrické línie spojené do všestrannej kúpeľne sa odtiaľto dostali cez Alpy na ich severnú stranu, do Švajčiarska. Tu sídli už od roku 1892 spoločnosť Laufen, jedno z najsilnejších mien vo svete kúpeľní. A najnovšia séria LUA & LANI odtiaľto vyrazila do sveta – a cez KRT prichádza aj na Slovensko.

LUA – esencia jazyka dizajnu

Vytvoriť dizajn tak, aby spĺňal minimalizmus a pritom estetiku tak v súkromných ako aj vo verejných priestoroch, je úloha takmer nemožná. Našťastie naozaj len takmer – LUA ju totiž spĺňa. Všestranný kúpeľňový program začína vstavanými, ale aj voľne stojacimi umývadlami a vaňami s čistým dizajnom a kvalitným prevedením. Pokračuje bidetmi a toaletami, aby jeho funkčnosť doplnili vodovodné batérie. To všetko v jednej línii, vrátane nadčasového tvaru kohútikov, ktoré budú vašimi príjemnými každodennými spoločníkmi.

LANI – dokonalá nábytková spoločníčka

K sérii LUA patrí jej dvojička zo sveta kúpeľňového nábytku – LANI. Jej štíhly a nadčasový dizajn ladí nielen k sérii LUA, alebo aj ostatným sériám od LAUFEN. Nábytok v kúpeľni, to je viac než len suma vecí. Je to o skvelo ladiacich, dopĺňajúcich sa a dômyselných odkladacích priestoroch, kde všetko máte presne tam, kde to potrebujte. A každý, kto zažil nevhodne navrhnuté kúpeľne vie, aké oslobodzujúce je byť v priestore dobre premyslenej a navrhnutej kúpeľne. A s tým nemá nik viac skúseností, ako dizajnéri KRT, ktorí sa už teraz tešia na vaše vysnívané kúpeľne.