Obklady, ktoré sa rodia v kreatívnom workshope

V špičkových vývojovo-výskumných centrách nevznikajú len digitálne a robotické technológie. Aj u výrobcov obkladov a dlažieb nájdeme oddelenia, kde sa kreativita a estetický dojem spájajú s vývojom tých najlepších materiálov sveta.

V srdci jedného z najznámejších svetových výrobcov obkladov a dlažieb, talianskej firmy Emilgroup, nájdeme tím vývoja a výskumu, ktorý disponuje až neuveriteľným zázemím pre tvorbu toho, čo sa do našich kúpeľní dostane v najbližších rokoch. Nejde však len o spojenie tých najlepších materiálov. Aj tenká dlažba v sebe spája kvalitný materiál s povrchovou úpravou, do ktorej musia vstúpiť umelecké a estetické prvky. Výskumno-vývojové oddelenie Emilgroup je o spojení techniky, umenia a kultúry, plánovania, histórie a materiálového vývoja. Sem smerujú významné peniaze z rozpočtu firmy a vďaka tomu vznikajú originálne riešenia na podlahy a steny.

Prírodné materiály pod špičkovými strojmi

Niet lepšej inšpirácie pri hľadaní vhodných materiálov a povrchových úprav, ako je tá, ktorá pochádza z prírody. Materiály ako je drevo, kremeň, betón, či tkanina – to všetko sa vo workshopoch spája s najnovším náradím na ich spracovanie. K tomu sa pridávajú špeciálne technológie použitia farieb a hybridné technológie digitálnej tlače. Vďaka tomu dokážu nové materiály nájsť uplatnenie aj na kuchynských a kúpeľňových doskách, alebo zadných stenách kuchynských liniek.

V procese výroby

Po tom, čo sa v Emilgroup inšpirujú prírodnými materiálmi a zhodnú na finálnom vzhľade povrchovej úpravy, sa celý proces presúva do výroby. V nej je dôležité dbať na správny výber surovín, ako aj ich precízne mletie a premiešanie. Po tom, čo je zmes na dlažby a obklady dokonale spojená, nastáva sušenie a následne glazúrovanie. To všetko pri opätovnom využívaní energie. Na záver sa aplikuje digitálna tlač s použitím farieb, ktoré sú riediteľné vodou, aj rozpúšťadlami. Tak sa kvalitné vnútro spojí s pôsobivým povrchom, ktorý vo vás vyvolá okamžitú túžbu mať obklady a dlažby u seba doma. A aké sú tieto povrchy? Je to napríklad skoro zabudnutý materiál terazzo v sérii MEDLEY Terazzo, pestré variácie mramoru v sérii Tele di Marmo Revolution, alebo čoraz populárnejšia alternatíva mramoru, ónyx, v sérii Tele di Marmo Onyx

?????????
?????????
?????????

Shield pre dokonalú ochranu

Do zmesi akéhokoľvek svojho produktu vie Emilgroup pridať špeciálne aditívum s iónmi striebra. To spôsobí, že dlažba či obklad dostanú celoživotne vlastnosti, ktoré ju budú robiť antibakteriálnou a antimikrobiálnou. Nejde o povrchovú úpravu, ktorá sa časom a používaním čistiacich prostriedkov oslabí. Zapracovaním do základnej zmesi zničí technológia nazvaná Shield až 99,9% baktérií e-coli a zlatého stafylokoka, ako aj iných mikróbov. To umožňuje 24-hodinovú ochranu aj bez pôsobenia inak potrebného UV žiarenia. A ako bonus sa zničí aj zápach, vďaka čomu sa do priestorov s touto dlažbou a obkladmi budete vždy radi vracať.