Obklopte sa kameňom dodávajúcim silu

Každý z nás potrebuje oporu v ťažkých časoch, neprehľadných situáciách a citovom a telesnom strese. Takouto podporou sa dnes môžete doslova obklopiť. Stačí, ak budete mať pri sebe ónyx. Tomuto polopriesvitnému čiernobielemu minerálu, variácii chalcedónu, sa totiž prisudzujú práve vlastnosti dodávajúce vnútornú silu. To platí od starovekého Egypta, cez minojskú krétsku civilizáciu, až dodnes. Obklady so vzorom ónyxu sú naviac veľmi trendové a dodajú kúpeľni nový rozmer.

Kúpeľne sú miesto, kde chodíme načerpať silu. Vychádzame z nich osviežení, zmyjeme zo seba všetko zlé, doprajeme si uvoľnenie. Po sprche či kúpeli sme hneď silnejší na boj s každodennými výzvami. Teraz môžete nabitie vnútorných bateriek v kúpeľni ešte umocniť, ak siahnete po kolekcii obkladov so vzorom ónyxu. Ónyx je dnes totiž nielen ozdobný minerál. Jeho vzor a farebné odtiene sa stávajú najtrendovejšími obkladmi, ktoré v mnohých smeroch predbiehajú aj populárny mramor.

Obklady s tretím rozmerom

Tele di Marmo Onyx je rovnomenná kolekcia od talianskeho výrobcu Emilceramica, ktorú sme v KRT zaznamenali počas výstavy Cersaie a okamžite sme ju naskladnili do nášho sortimentu. Vedeli sme, že po nej bude dopyt. Tieto obklady v sebe totiž majú optické zdanie tretieho rozmeru. Tým opticky zväčšíte kúpeľňu, no zároveň ju urobíte veľmi zmyselnou.

Trojrozmernosť sa v tejto kolekcii spája s vnútorným leskom v rafinovanej palete farieb. Tie siahajú od slonovinovej, cez hrejivú ružovú, sýto zelenú, modrú, až po dramatickú čiernu, tak typickú pre ónyx. V kombinácii s veľkoformátovými dlaždicami o rozmeroch až 120 x 280 cm vám dajú nádych luxusu a zvodnosti aj priestorom ako sú čakárne, lobby, obchodné predajne, či haly.

Mramorové obláčiky

Hoci mramorový vzor pôsobí veľmi luxusne, predsa len má jednu nevýhodu. Môže pôsobiť chladne a tvrdo. S ónyxom sa táto nevýhoda rozplynie doslova ako oblaky. Ako jedna naša kolegyňa v KRT rada hovorí, ónyx je taký oblakom zjemnený mramor. A vystihla to úplne presne. Pri zachovaní umeleckých vzorov mramorových žíl máte z keramického povrchu mäkký a hodvábny pocit. To, že použitá technológia Silktech navyše poskytuje tejto kolekcii vynikajúce protišmykové vlastnosti, je len príjemným praktickým bonusom.

Misia zachytiť svetlo splnená

Kúpeľne, ale aj haly, lobby a predajné priestory, dokážu byť výzvou pre zachovanie dostatočnej svetlosti. Žilové vzory charakteristického lesklého mramoru kolekcie Tele di Marmo Onyx od Emilceramica však svetlo zachytávajú. Prenášajú ho do unikátnych farieb a svojej trojdimenzionálnej hĺbky, hoci v skutočnosti je hrúbka týchto obkladov len 6,5 mm, 9,5 mm, alebo 10 mm.

Ónyx je viac než len minerál, ktorý vám dodá silu. Je to nový trendový vzor, ktorý rozpustí tvrdosť mramoru a dodá obkladom nový, tretí rozmer.