Skrytá funkčnosť a viditeľná dizajnovosť: Apartmány Demänovka

Hlboko v Demänovskej doline, priamo pri zjazdovkách Jasnej a na začiatku mnohých turistických trás, nájdete apartmány, ktoré sú rovnaké, ako rieka, ktorá im dala názov. V ich vnútri sú dokonalé svojou skrytou funkčnosťou, no na pohľad ju nevidno a naopak sa pre oči ponúka dizajnový zážitok prvotriednych obkladov. Vitajte v Apartmánoch Demänovka.

Rieka Demänovka pramení v jednej z najkrajších a určite najpopulárnejšej z dolín Nízkych Tatier. Vďaka nej sa cez skaly stáročiami prerezávala voda, ktorá sformovala dnešnú Demänovskú dolinu. Voda je esenciálny prvok pre život. A to tak v prírode, ako pre ľudí. V našich životoch ju potrebujeme v kuchyni, kúpeľni, aj na riešenie odpadu. Sanita je len koncovým bodom spletitého systému, ktorý je skrytý za dlažbami a obkladmi. Podobne ako rieka Demänovka, ktorá pramení z podzemia a stráca sa v jaskyniach, aby opäť vyrazila na povrch a tvorila nezameniteľné vizuálne čaro šumiacej vody v zelenej doline.

Vodoinštalačný materiál, ktorý nahrádza prírodu

Na to, aby sa voda v bývaní zjavila či zmizla tam, kde chceme, si na rozdiel od prírody musíme pomôcť sami. Namiesto prameňov v pôde montujeme v našich budovách vodoinštalačný materiál, ktorým vodu smerujeme presne tam, kde ju chceme mať. KRT dodalo do Apartmánov Demänovka kompletnú výbavu nutnú pre skrytú funkčnosť vody, ktorú ocenia tisíce hostí, ktorí sem zavítajú. To sa týka nielen rozvodov vody. Odpady a kúrenie sú záležitosti, ktoré ani nevnímame, pokiaľ fungujú. No v momente, kedy fungovať prestávajú, sa stávajú našim základným problémom. Aj preto je kvalita materiálov a prevedenia prác taká dôležitá. O kvalite materiálov z KRT sa už presvedčili mnohí investori vo svojich projektoch a preto sa k nám radi vracajú. V KRT zas oceňujeme spoluprácu s firmami ako je Branto, ktorá svojou spoľahlivou a vysoko kvalitnou prácou nadviaže na kvalitu materiálov. Urobila tak aj v celom projekte Apartmány Demänová a vzniklo tak spojenie, ktoré bude spoľahlivo fungovať po celé desaťročia.

Kvalitné a dizajnové veci zapadajúce do konceptu

Dizajnéri z KRT sú častokrát postavení pred neľahkú úlohu. Vybrať konkrétne materiály a povrchy obkladov a dlažieb tak, aby sa zhodovali nielen s architektonickým návrhom, ale aj s reálnym stavom stavby. Kúpeľne, sanita, podlahy, kuchyňa a dlažba – to všetko musí ladiť s celkovým konceptom tak, aby si investor, no najmä návštevník, nič nevšimol a celá stavba bola nerušivo zasadená do svojho okolia.

Prírodné a pritom moderné materiály Apartmánov Demänovka podčiarkla naša dizajnérka vhodným výberom obkladov a dlažieb tak, aby dokonale zapadli do vzhľadu stavby, ale aj do okolia v doline. Po vkusnom schodisku sa dostanete do nádherných izieb a k tomu celému nesmie chýbať ani moderná kúpeľňa. To všetko v tónoch dreva a kameňa, dvoch elementov, ktoré formujú aj rieku Demänovka. Takto ladené podlahy nájdete aj v spoločných priestoroch ako je reštaurácia, či toalety. A keď sa do apartmánov inšpirovaných riekou Demänovka prídete ubytovať, oceníte aj drobné vychytávky. Napríklad priehľadné sklo za varnou doskou, ktoré chráni drevený obklad od možného zašpinenia z varenia. Také sú celé Apartmány Demänovka. Na pohľad ladia vášmu oku, no pod povrchom skrývajú množstvo vychytávok. Presne ako neďaleko tečúca rieka.