Nová séria, ktorá rozohrá dizajnérovu kreativitu

Od prestížnej výstavy Cersaie neubehol dlhý čas a my vám už ponúkame čerstvú novinku na trhu. Značka Ergon, patriaca do známej talianskej skupiny Emilgroup, totiž priniesla niečo, čím vyplnila chýbajúce miesto na trhu. A dala mu meno Abacus.

Ak sa venujete architektúre a interiérovému dizajnu profesionálne, alebo len ako svojmu hobby, iste ste sa v priestoroch stretli s tým, že niektoré miestnosti, kúty a steny pôsobia napriek všetkým snahám nejako smutne, ošumelo, či fádne. A dobrému dizajnérovi takéto priestory nedávajú spávať. Teraz sa však pripravte na dlhý pokojný spánok. Séria Abacus od Ergonu vám dáva do rúk obklady vo forme trendových malých tehličiek, s ktorými do priestoru prinesiete pulzujúci život.

Malá tehlička pre veľkú zmenu

Niekedy sú tie najväčšie zmeny skryté v tých najmenších veciach. V tomto prípade v obkladačkách s rozmerom 7,5 x 20 cm. Priložte ich k sebe, nadviažte na seba farby a nechajte svoju kreativitu plynúť a vytvoriť tak priestor s vašim podpisom a jedinečným štýlom. Abacus sa ponúka v dvoch hrúbkach: 9,5 mm a 11,5 mm. A okrem deviatich odtieňov sú tu ešte tri rôzne povrchové úpravy, ktoré znásobujú vaše možnosti.

Farebná sloboda

Či už zvolíte odtiene od čiernej cez pastelovo hnedé po béžové (Carbone, Piombo, Corda a Calce), alebo excentrickejšie a výrazné pastelové farby, priestoru nimi len prospejete. Práve výraznejšie farby sa ponúkajú v odtieňoch, aké sú už dlhodobo trendové, no v ponuke výrobcov chýbali. Farba jemného ružového púdru na tvár, horčicová žltá, petrolejová zelená, levanduľová fialová a amarantovo-medená  (Senape, Cipria, Petrolio, Amaranto a Lavanda) sú v móde tak v oblečení, ale aj na vašej stene. Po týchto odtieňoch už dlho volali architekti a interiéroví dizajnéri z celého sveta, ale na trhu sa prakticky neponúkali. Až doteraz. Šikovný interiérový dizajnér dokáže kombinovaním týchto farieb dodať život aj nevýrazným priestorom.

Nový vzhľad dekoračných stien

Povedia vám to tak fotografi, ako aj dizajnéri: farby sú skvelé, no ešte podstatnejšie je svetlo. Ak ho dokážete primäť k tomu aby pracovalo pre vás, ľudia si budú lámať hlavy nad tým, ako ste dokázali vytvoriť takéto miesto a nebudú na to vedieť prísť. Séria Abacus vám v tomto ide naproti. Prirodzený matný povrch obkladov dopĺňa lesklá majolika typická pre Stredomorie, ale aj dekor Plissé so svojou charakteristickou trojdimenzionálnou štruktúrou. Práve jeho zvlnený povrch vytvára hru svetla a tmy a precízna symetrickosť zas spája vizuálnu skúsenosť s hmatovou tak, ako nikdy predtým. S obkladmi Abacus od Ergonu tak môžete svetlo stlmiť matným povrchom, vyžiariť priestor lesklým obkladom, alebo rafinovane zvlniť tak, aby každý, kto okolo steny pôjde, na ňu upol svoj pohľad.