Projekt Marina Liptov

Projekt Marina Liptov je športovo rekreačné stredisko na brehu Liptovskej Mary. Je to perfektný východiskový bod pre milovníkov letných aj zimných športových aktivít. Počnúc turistami, cyklistami, milovníkmi vodných športov až po rybárov a lyžiarov, každý nadšenec aktívneho životného štýlu si príde na svoje.

V tomto projekte je cítiť premyslená súhra aktívneho oddychu, príležitostí na relax a načerpania energie z prekrásnej prírody Liptova. Táto filozofia sa nesie celým konceptom ubytovacích, spoločenských aj rekreačných priestorov. Architektúra prirodzene kopíruje tvary a línie Chočských vrchov ako aj blízkych Tatier. Pritom prirodzene nadväzuje na pobrežie Liptovskej Mary. Vzájomný súlad zvolených materiálov príjemne zapadá do koloritu lokality malebnej obce Bobrovník a vkusne ju dopĺňa.

Technické riešenie:

Sme radi, že aj naši dizajnéri z KRT Liptovský mikuláš mohli svojou troškou prispieť k realizácii tohto projektu. Naše projektové oddelenie sa podieľalo na výbere a dodávkach obkladov, dlažieb a sanity.

Čo sa týka sanity snažili sme sa vyberať čo najpraktickejšie produkty, ktoré sú účelné a jednoduché na používanie a údržbu. Samozrejme sme museli dbať aj na dizajn, v ktorom sme sa zamerali na súlad ladných kriviek produktov s prírodným duchom interiéru nesúceho sa v znamení dreva, kameňa a naturálnych farieb.

V rámci obkladov a dlažieb sme materiál volili na základe konkrétneho miesta, na ktorý je určený. Od podláh cez spoločné priestory, terasy a kúpeľne až po wellnes. Volili sme väčšie formáty dlažieb z dôvodu minimalizácie množstva špár. Tak aby mohla čo najlepšie vyniknúť kresba sú zvolené rektifikované dlažby, ktoré umožňujú naozaj úzke špáry. Samozrejmosťou je, že dlažby spĺňajú technické požiadavky na odolnosť, protišmykovosť a oteruvzdornosť.

Keď sa najbližšie zastavíte v Marina Liptov či už ako hotelový hosť alebo len tak na kávičku pri ceste na bicykli, možno si pri pohľade na obklady dlažby alebo sanitu spomeniete aj na nás. S výsledkom sme nadmieru spokojný a prajeme všetkým hosťom veľa príjemných zážitkov a nerušenú aktívnu dovolenku.

Ak vás tento projekt zaujal a plánujete aj vy stavbu alebo rekonštrukciu svojho hotela penziónu alebo apartmánu neváhajte nás kontaktovať, radi vám poradíme a predstavíme najnovšie riešenia.