Šikovné riešenia, ktoré sa schovávajú pod omietkou

Každá kúpeľňa má svoju vizuálnu časť, z ktorej sa tešíme navonok. A rovnako tak má aj svoju skrytú podobu, ktorá nefascinuje svojim vzhľadom, ale funkčnosťou, praktickosťou a šikovnými riešeniami. Niektoré z nich sa dokonca dnes už neschovávajú a dostávajú sa do popredia vďaka inovácii svojho vzhľadu.

Keď hovoríme o skrytej podobe kúpeľne, ide najmä o sanitu. Tá sa pri stavbe či rekonštrukcii raz nainštaluje a očakáva sa, že tak aj po dlhé roky vydrží. Na to však treba mať tých správnych dodávateľov. V KRT sa už roky môžeme spoľahnúť na spoločnosť Alcadrain, známejšou pod jej pôvodným názvom Alcaplast. Táto rodinná česká firma sa od roku 1998 stala najväčším výrobcom sanitárnej techniky v strednej a východnej Európe. Z výrobného závodu v Břeclavi kúsok za slovenskými hranicami prichádza portfólio jej 600 produktov a zahŕňa ventily, sifóny, moduly, žľaby, výpuste, WC sedadlá a ďalší sortiment. A tak značku Alca môžete vidieť v mnohých projektoch, ktoré KRT realizuje.  

Podomietkové nádržky

Jedno z najpodstatnejších riešení od Alcadrain, ktoré je nutnosťou pre každú kúpeľňu, sú predstenové inštalačné systémy, alebo, ak chcete, podomietkové nádržky. Môžu byť zamurované, namontované suchou inštaláciou do sadrokartónu, alebo samostatne inštalované v priestore. Podstatné je, aby vám takto verne a spoľahlivo slúžili dlhodobo – a Alcadrain to garantuje svojou 15-ročnou zárukou. A aj do takýchto technológií vstupujú inovácie, ktoré Alcadrain aplikuje do praxe. Nejedná sa len o nové rýchlejšie a tichšie napúšťacie ventily, či inovácie ako bezdotykové ovládanie splachovania gestom. Inovácie Alcadrain odpovedajú na denno-denné výzvy pre tých, ktorí stavajú, alebo rekonštruujú kúpeľne.

Dávkovač WC tabliet

Do všetkých nových modelov (okrem rady SLIM a WOOD) inštaluje Alcadrain odklápací dávkovač WC tabliet. Ten má oproti čistiacim tabletám vkladaným do misy niekoľko výhod: Dezinfikuje sa totiž nielen WC misa, ale aj nádržka. Rozpustená tableta dezinfikuje aj vnútorné časti nádržky a tablety sa ľahko dopĺňajú vďaka odklápaciemu systému.  

Hľadajte E a ušetríte

Pod písmenom E pri výrobkoch od Alcadrain nájdete úsporné systémy ECOLOGY, ktoré vám ušetria až tretinu vody. Ako? Štandardné systémy splachovania sú nastavené na 3/6 litrov vody na každé spláchnutie. Na spláchnutie však častokrát postačujú dva, resp. štyri litre vody. Výhodou je, že všetky predstenové inštalačné systémy ALCA (okrem SLIM) je možné prebudovať na ECOLOGY pomocou vypúšťacieho ventilu a správnej keramiky. Namiesto 3/6 litrov to budú šetrné 2/4 litre a ak vám to nebude vyhovovať, môžete sa vrátiť k pôvodnému nastaveniu.

Ako zlepšiť odvetrávanie WC

Výrobky ALCA označené písmenom V majú zas svoje určenie pre zle odvetrávané priestory. Tieto pomáhajú s núteným odťahom vzduchu cez WC buď do centrálneho odvetrávania, alebo cez potrubný ventilátor. Nie sú pritom potrebné žiadne filtre, ktoré budete musieť meniť – jednoducho zainvestujete jednorázovo a máte odvetrávanie aj v malých WC vyriešené navždy.

Praktické horizontálne tlačidlá

Potrebujete namontovať tlačidlo splachovania, no prekáža vám okenný parapet, skosená strecha a málo priestoru v podkroví? Tu sa vám určite hodí možnosť inštalácie tlačidla nielen na stenu, ale aj do horizontálnej podoby. Na tlačidlo „zvrchu“ si rýchlo zvyknete a pri výrobkoch Alcadrain sa nemusíte báť ani hygieny vďaka tlačidlám s antibakteriálnymi nanočasticami striebra, ktoré likvidujú nežiadúce mikroorganizmy.

Podmietkové nádržky v drevodomoch

Ak máte drevodom alebo drevostavbu, iste máte o niečo väčšie obavy z úniku vody z inštalovaných nádržiek, čo by mohlo spôsobiť ťažko vyčísliteľné škody. Odborníci v Alcadrain mysleli aj na milovníkov bývania v zdravom prostredí dreva. Ponúkajú riešenie, kedy sa rohový ventil napája už vnútri nádržky, čím nehrozí únik vody. Konštrukčne je inštalácia riešená tak, že sa dá vyklopiť dopredu a cez otvory v ráme jednoducho upevniť k drevenej konštrukcii.

Riešenia aj pre tie najmenšie priestory

Ak vám v kúpeľni či WC záleží na každom centimetri, chcete, aby všetko bolo „slim“, teda, tenké. SLIM systémy od Alcadrain sú navrhnuté do bytových jadier, sadrokartónových priečok, či iných miest, kde je núdza o priestor. Oproti štandardným 125 mm majú hrúbku len 83 mm. Užší je tak rám WC, ako aj koleno odpadu s rýchlejším napojením na odtok pri zachovaní plnohodnotnej funkčnosti.

Vystavte sifón, či rohový ventil do popredia

Možno sa vám práve teraz rozšírili zreničky, pretože doteraz nebolo iné riešenie, než sifóny a rohové ventily schovávať do skriniek či inak ich kamuflovať ako funkčné, no esteticky nechcené súčasti kúpeľne. To však už nie je nutné. Alcadrain ponúka sifóny a rohové ventily, ktoré svojim metalickým povrchom ladia so splachovacím tlačidlom, či výpustom umývadla. Dodávajú tak kúpeľni rustikálny, industriálny, alebo elegantný vzhľad. Vybrať si môžete zo širokej škály ružovo-zlatého, oslnivo-zlatého či takzvaného „gun metal“ zafarbenia.