Sprchový kút kreatívne, esteticky a od podlahy

Návrh kúpeľne vždy vyzerá veľmi dobre – až do času, kedy príde na umiestnenie sprchového kúta. Zaberá veľa priestoru a jeho vanička navyše pôsobí robustným dojmom. Z KRT vám pomôžeme ako na to, vďaka spolupráci s nemeckou značkou HÜPPE.

Ak existuje cesta, ako zachovať vo vašej kúpeľni jas a priestornosť, tá cesta sa volá bezbariérový sprchový kút. Oceníte ho nielen v staršom veku. Bezbariérové sprchové kúty sú moderné a pohodlné. Sprchové vaničky bez prahovej lišty od HÜPPE sa inštalujú priamo na podlahu a ak sa vám zapáčili walk-in kúty, nemusíte si svoj sen odoprieť ani pri obmedzených priestoroch.

Flat, Step, Walk-In

Základom esteticky pekného sprchového kútu sú nielen sklá bez líšt, ale aj nenápadné, ploché sprchové vaničky. HÜPPE má hneď niekoľko riešení na výber:

EasyFlat je prírodný kamenný materiál, liaty mramor, inštalovateľný priamo na podlahu. Plochú vaničku dopĺňa rovný kryt sifónu a táto rovina odstraňuje nielen fyzické, ale aj vizuálne bariéry vašej kúpeľne. Okrem klasickej bielej si vyberiete z 20 veľkostí, z matnej bielej, matnej béžovej, šedej matnej, alebo antracitovej farby.

EasyStep je druhým z riešení a skvelá alternatíva ku klasickej sprchovej vaničke. Túto ideálnu voľbu si okamžite obľúbite pre prírodný kameň, ktorý tlmí hluk a akumuluje teplo. Náhodným pádom vecí na povrch dobre odoláva kvalitná povrchová úprava Gelcoat, na prianie ju kúpite aj v protišmykovej verzii. Pokiaľ si nevyberiete z až 40 rôznych rozmerov do šírky až 1,8 metra, môžete si nechať urobiť rozmer aj na mieru.

S Walk-In riešením neexistuje ani minimum schodu pri prechode z dlažby kúpeľne do jej sprchového kútu. Podlaha pôsobí hladko, plynule nadväzuje na zvyšok priestoru a v kombinácii s transparentným sklom vám vizuálne nezoberie z kúpeľne ani kúsok miesta.

Dajte svojmu sprchovému kútu krídla

Je čas dať aj malým kúpeľniam krídla. Na to, aby ste mohli ruky rozprestrieť doširoka, vymysleli v HÜPPE krídlové sklápacie dvere. Keď ich nepoužívate, jednoducho ich sklopíte na stenu. Pre skutočne náročných sa dá spojiť bezbariérovosť s krídlovými dverami, no na to však už potrebujete o niečo väčšiu kúpeľňu.

Sú však aj kúpeľne, kde jednoducho nie je miesto na otvorenie dverí v smere do priestoru. Ak však miesto máte do strán, nechajte si nainštalovať HÜPPE posuvné dvere a to aj do Walk-In sprchových kútov. Bezhlučné kolieska a extrémne plochá vodiaca lišta sú už len druhotné bonusy k najviac oceňovanej prvotnej výhode – ochrane proti striekajúcej vode.

Ako na údržbu sprchových kútov

Veľké sklá na sprchových kútoch sú estetickým katalógovým snom, no ak máte tvrdú vodu, sú aj údržbovou nočnou morou. Zaschnuté kvapky pokazia každý dobrý dojem z moderného priestoru na sprchovanie. HÜPPE má riešenie v podobe zušľachteného pravého skla HÜPPE Anti-Plaque. Po sprchovom kúte z takéhoto skla, steká voda podstatne rýchlejšie a tak sa nestíhajú tvoriť usadeniny z vodného kameňa. No ruku na srdce – nejaké tie fľaky predsa len vždy zostanú. Obrusujúcim agresívnym prípravkom sa však vždy radšej vyhnite. Namiesto toho si v KRT k sprchovému kútu nezabudnite zakúpiť najúčinnejší prípravok – HÜPPE Top Plus, ktorý spája šetrnosť s účinnosťou a z nočnej mory čistenia kúpeľne spraví príjemný sen o peknom bývaní.