Keď vám podlaha klikne proti vode

Poznáte tie vyduté rohy starých laminátových podláh a plač nad rozliatym mliekom, čajom, či vodou, ktoré vám zničili vašu laminátovú podlahu? Ak áno, je ideálny čas na laminátové podlahy novej generácie. Pri nich už voda nebude pôsobiť ani na podlahy, ani na vás.

Lamentovanie nad laminátovou podlahou už dnes môžete hodiť smelo za hlavu. Ako sme už v KRT písali, laminátovým podlahám zostalo nielen meno, ale žiaľ aj reputácia. A to je škoda. Technológie sa totiž časom výrazne posunuli vpred. Najmä pre rakúsku značku EGGER, kde presne poznali problémy starých laminátových podláh a v dnešnej dobe ich nedostatky úplne zmietli z povrchu zemského – či skôr podlahového. V roku 2023 prináša táto spoločnosť novinku s názvom Aqua CLIC it! A ako jej názov napovedá, táto laminátová podlaha sa zamerala na to, aby do seba „zaklikla“ tak pevne, že voda nebude mať šancu.

Ako funguje Aqua CLIC it!

Nová podlaha od EGGERu je odolná voči vode až 24 hodín. Do tej doby akákoľvek vyliata tekutina uschne, alebo ju zotriete. Jadro tejto podlahy tvorí z dreva vyrobený materiál Quellstop. Povrchová úprava je z nepremokavého materiálu a okraje každej hrany sú ošetrené proti napučaniu pri kontakte s vodou. Tento častý jav spôsoboval ohýbanie starých laminátových podláh a povrch ste tak mali nerovný – a ponožky deravé. Nové, osem milimetrové laminátové podlahy EGGER s Aqua CLIC it! však zostávajú hladké a rovné. Pri montáži sa okraje zakliknú do seba spôsobom, ktorý za žiadnych okolností neumožňuje prienik vody. A vy, bez ohľadu či vám údržbovú výzvu spôsobujú deti, domáci miláčik, alebo nešikovný člen domácnosti, zostávate bezstarostní.

Kde sa hodia vodeodolné laminátové podlahy

Náhody sa nepýtajú na konkrétne miesta a tak najjednoduchšou odpoveďou je – kdekoľvek. Ak vybavíte týmito laminátovými podlahami celý dom či byt, určite to neoľutujete. Sú však miesta, kde budete ich odolnosť testovať viac, či pravidelnejšie. Medzi ne sa určite počíta chodba, vstupná hala, či miesto, na ktoré vkročíte po otvorení vchodových dverí ako prvé. Mokré topánky, dáždniky, zablatené packy psa – to všetko bude vašou testovacou zónou pre najčastejšie stretnutie vody a Aqua CLIC it!-u.

Tým druhým bude bezpochyby kuchyňa a jedáleň, či miesto okolo jedálenského stola. Ukĺznutia vecí, kvapkajúce mokré ruky, vyliatia, okolie misky s vodou pre psa, ale aj častá údržba mokrou handrou vám dá za pravdu, že ste s Aqua CLIC it! urobili tú najlepšiu voľbu, akú ste mohli.

Aký les si vezmete domov? Agátový, či dubový?

S prírodnými podlahami EGGER si zoberiete do svojho domova aj kus prírody. Povrchy, ktoré v sérii Aqua CLIC it! EGGER ponúka, môžete vyberať spomedzi dvoch druhov stromov, no ešte viac druhov dekorov. Kým agát sa ponúka v bielej a prírodnej farbe, oveľa viac možností ponúka dub. Ten si vyberiete v dekoroch Berdal sivý, Predaia medový, Sherman medový a hnedý a Victoria biely, svetlosivý, hnedý a prírodný.

Správne si vybrať znamená správne sa poradiť. A s kým už je lepšie podebatovať na tému vašej novej podlahy, ako s priateľskými ľuďmi, ktorí podlahami žijú každý deň. A to od dizajnu až po pokládku. Takých nájdete v našej KRT predajni v Liptovskom Mikuláši, už teraz sa tešíme na vašu návštevu!