Voda z čistého minimalizmu: Produktová rada Velis od Nobili

Voda symbolizuje vo svojej podstate čistotu a zdroj života. Bez nej by neexistoval život a sprevádza nás v každej fáze dňa. Aj preto je lákavé, keď je jej najbežnejší zdroj v našom živote – vodovodná batéria – stelesnením čistého minimalizmu.

Vo svete výrobcov vodovodných kohútikov je značka Nobili unikátom. Je to jediný výrobca, ktorý má plne integrovaný výrobný cyklus a po celom svete sa každý rok predajú takmer tri milióny batérií z tejto firmy z provincie Novara, ktorá je dodnes rodinným podnikom. Dosahuje však úctyhodných rozmerov. Od vlastného výskumu a vývoja, po výrobu, sa dá spoľahnúť, že s Nobili siahnete po kvalite, ktorej sa budete dotýkať deň čo deň po ďalšie desaťročia. Dvadsaťročná záruka na produkty je dostatočným dôkazom sebavedomia o kvalite značky, ktorú dnes vedú bratia Alberto a Pierluigi.

Dizajnový minimalizmus, technologický maximalizmus

V K.R.T. nedáme dopustiť na produktový líniu Velis. Odstraňuje všetko nadbytočné a vracia sa k podstate orientovanej na jednoduchosť. No kým čisté a jednoduché línie dizajnu vyvolávajú dojem jednoduchosti, Nobili dokazuje, koľko umu a inovácií sa dá aplikovať do zdanlivo jednoduchej veci, akou je vodovodná batéria.

Plne ponorená 34 milimetrová kartuša Nobili Widd® je technologický klenot. Kartuše ako mechanizmy umožňujú prietok vody a Nobili Widd® eliminuje bočnú kartušovú časť, čím vytvára priamejší profil vodného prúdu. Má zakomponovaný výsuvný prevzdušňovač s prietokom obmedzeným na 5 litrov za minútu. K šetreniu pomáha aj technológia, ktorá zabezpečuje, aby vždy začala tiecť najprv studená voda, čo šetrí plynový kotol, ktorý sa neštartuje pri náhodnej aktivácii. To šetrí nielen kotol samotný, ale aj emisie CO2.

Pri každom diele batérie si v Nobili dali záležať na technických vlastnostiach. Plášť kazety, u iných výrobcov z bežného plastu, je tu z plastového polyméru naplneného z 20% sklenenými vláknami. To pomáha väčšej tuhosti pri zachovaní elasticity a odporu. Tento materiál sa používa pri chirurgických a high-tech produktoch, no vo vašej batérii sa postará o to, aby ani po rokoch nezačala zatekať. Pridajte k tomu inovatívnu technológiu zmiešavača, tesnenia z potravinárskeho silikónu, keramické kotúče, či mosadznú pohybovú tyč a máte technologický strop vodovodných batérií skrytý v pokorne minimalistickom dizajne.

Farby, ktoré odzrkadľujú fázy dňa

Nobili Velis má leštený povrch, ktorý je chrómovaný viac, než je trhový štandard. Ten je pritom v ponuke v troch odtieňoch:

Nickel je čistý ako ráno, keď je pred vami celý deň. Pri rannom umývaní vám jednoduchosť dizajnu a čistota svetlého chrómu pripomenie, že život nemusí byť taký komplikovaný a že každý deň je príležitosťou napísať nový príbeh.

Red Canyon je zas odtieň, ktorý vás bude vítať doma ako hrejivý západ slnka. Bude dominovať prostrediu kúpeľne a dopraje vám tú najintímnejšiu pohodu, po akej túžite na konci dňa.

Moderná a atraktívna povrchová úprava Diamond Smoke je ako stvorená na to, aby vás pripravila na nočný odpočinok. Jemný prúd vody s blahodarným regeneračným účinkom bude pôsobiť na pokožku a telo ako to najprirodzenejšie uspávanie.

Aký odtieň sa hodí vám? Poraďte sa s nami! Aj pre výber vodovodných batérií máme vášeň pre dizajn spojený so spoľahlivou funkčnosťou. Radi vás uvidíme v jednej z našich predajní K.R.T. – v Liptovskom Mikuláši, Banskej Bystrici, alebo Brezne.

Kontaktujte nás