Vykurovacia sezóna v dizajnovom štýle

I keď máme za sebou najhorúcejší rok v histórii meteorologických meraní na Zemi, na Slovensku s októbrom neľútostne nastúpi aj vykurovacia sezóna. Príjemné teplo doma je základom pohodlia. A na to, že radiátory sú neestetickým nutným zlom v interiérovom dizajne, už dnes môžete úplne zabudnúť.

Studené rána, sychravé počasie, vymrznuté návraty domov. Minimálne od októbra do marca si na to na Liptove či na Horehroní proste musíme zvyknúť. Kým terasy, balkóny a záhrady osirejú a dni sa skrátia, náš čas vnútri sa predĺži. Aby sme si sivé, zimné počasie vykompenzovali, naše domácnosti musia sálať teplom a žiariť farbami. A prekvapivo vám k tomu môžu dopomôcť radiátory.

5 prekvapivých spôsobov, ako na mieru tvarovať radiátory

Váš domov, vaše pravidlá. Kto povedal, že radiátor musí byť tá škaredá vec pod oknom? Prelomte jednoduché a nudné geometrické usporiadanie a urobte z radiátora funkčno-estetickú vec, ktorá stále bude plniť svoj účel. Aké typy radiátorov dnes môžete mať?

  1. Rohový: Máte hluché a chladné miesto v rohu miestnosti? S radiátormi Zehnder to nie je problém. Nechajte si vyrobiť dĺžku a šírku na mieru a každé „bejby bude rado sedieť v kúte“ – aby sme parafrázovali známu hlášku z filmu Hriešny tanec. So zaoblenými rohmi a hranami sa pritom do kúta za odmenu na zohriatie radi pošlete aj svoje deti.
  2. Zahnutý: Ani tvarovanie miestnosti do oblúka v Zehnderi nevadí a cez KRT si u nich na mieru kúpite radiátor ako designový prvok. Už nemusíte radiátor zapasovať do miestnosti, urobíte to presne naopak.
  3. Skosený: Ak máte priestor pod šikmou strechou je škoda ho nevyužiť. S malým priestorom pod skosenou strechou však môžu byť radiátory v podkroví poriadny oriešok. Výnimku robia skosené radiátory, ktoré vám v Zehnderi prispôsobia sklonu strechy na mieru a s ich malou inštalačnou hĺbkou tak dokonale využijete inak hluchý priestor.
  4. Deliaci: Napadlo vás, že radiátor môže plniť aj funkciu deliacej priečky? Ak potrebujete esteticky aj funkčne rozdeliť priestor v miestnosti, aj takúto možnosť máme pre vás v KRT spolu s na mieru zhotovenými radiátormi Zehnder. Získajte nový priestor, ktorý bude prehriaty a útulný – jeden malý doplnok a máte to.
  5. Schodiskový: V Zehnderi sa na radiátory pozerajú skutočne nekonvenčne. A prečo nie? Načo montovať samostatné radiátory okolo schodiskového zábradlia, keď ono samotné môže byť radiátorom? Zábradlie schodiska ako radiátor vám poskytne bezpečnosť a zároveň vyhreje oba poschodia vášho bývania.

Radiátorová rieka

Život v obývaných oblastiach a mestách nás odtrháva od nášho prirodzeného prostredia – prírody. Prúd vody v rieke a teplo z ohňa nám pritom vždy dával pocit bezpečia a pokoja. Aj preto sa dizajnéri Zehnderu pokúsili prevteliť prírodu do kúpeľňového radiátora Zehnder Tetris. Jeho tvar pripomína meandrujúcu rieku a tá skutočne inšpirovala k vyrobeniu dvojitého protismerného prúdu vnútri každej trubky tohto radiátora. V priestore je energický, no v prevádzke úsporný. Voda v ňom tečie ako v rieke a teplo z neho sála ako z ohňa. Je ideálny na estetiku aj rýchle hĺbkové vysušenie uterákov. Možno vás to nikdy nenapadlo, ale teraz môžete mať vo vašej kúpeľni rieku, ktorá sa vinie priestorom na pohľad a sála príjemné teplo na pocit.

700 farieb jesene a zimy

Ak sa vám radiátory tvarované podľa vášho gusta a potreby páčia, toto je čerešnička na pomyselnej vykurovacej torte: môžete ich totiž mať v matnom aj lesklom prevedení a to všetko v až 700 farebných odtieňoch! Ani jesenná príroda sa vášmu výberu nevyrovná a keď nastúpi zimná pochmúrnosť, vaše radiátory budú hriať teplom a hrať farbami stále. S takouto paletou niet divu, že pri výbere farieb dali vzorovníku názov „Zehnder World of Colours“ (Svet farieb od Zehnderu). Už podľa samotných názvov viete, do akej nálady radiátor v miestnosti prispôsobíte: chcete vytvoriť mystický domov, prírodné prostredie neo zelenej, súlad s matkou prírodou, upokojujúci mono materiál z betónu, alebo miesto odpočinku a relaxácie – proste vaše útočisko? Vyberanie tvaru a farby vašich budúcich radiátorov vám nejaký ten čas zaberie. Ale na to tu tie dlhé zimné večery sú. Aby ste spolu s KRT mohli naplno prejaviť svoju kreativitu.