Vaše jesenné a zimné teplo

Témou jesene 2022 sa nielen na Slovensku stali energie. Dnešná doba nás núti viac si vážiť toho príjemného pocitu tepla z jeho zdroja. Asi najpríjemnejšie je sálavé teplo, také, ku ktorému sa môžete postaviť a pocítiť ten príjemný pocit zohriatia premrznutého tela. V tomto smere nič neprekoná radiátory.

Ak ste v dnešnej dobe zvyšujúcich sa cien energií začali so stavbou či prestavbou a nie ste si istí, či to celé zvládnete, začínate krátiť svoj rozpočet. Zachované zostávajú funkčné prvky stavby a prestavby – a jednou zo základných je zdroj tepla. Možno len potrebujete vymeniť starý liatinový radiátor za moderný, či zabezpečiť teplo v kúpeľni – v jednej z najmenších, no najdôležitejších miestností. Pre obe tieto možnosti by vaša cesta mala smerovať do KRTu s otázkou na radiátory Zehnder.

Retrofit dokonalej klasiky

Vyrastali sme pri nich takmer všetci: článkové liatinové radiátory. Táto klasika sa stále veľmi hodí do mnohých interiérov. Ak prestavujete a nerobíte silné zásahy, hľadáte alternatívu, ako staré liatinové radiátory nahradiť niečím moderným, no podobne vyzerajúcim. V tom prípade hľadáte Zehnder Charleston Retrofit. Aj pre túto nemeckú značku to je jeden z najstarších modelov. Jej zachovanie v ponuke dokazuje presvedčivý koncept: príjemné sálavé teplo z článkovej konštrukcie, ktoré vám doma rýchlo urobí tepelnú pohodu. Možno ste to nevedeli, no práve firma Zehnder bola prvá v Európe, ktorá v roku 1930 priniesla prvý klasický článkový radiátor – a áno, volal sa Charleston.

Charleston Retrofit sa vám perfektne hodí, ak potrebujete nahradiť radiátor bez nutnosti úprav na existujúcom pripojovacom potrubí – aj pre staré DIN, liatinové a hliníkové modely. Vďaka upevňovaciemu systém Zehnder EasyFix namontujete tieto radiátory ľahko so zabezpečením proti vysadeniu. Vysoký tepelný výkon týchto radiátorov môžete spojiť s tepelným čerpadlom, ale aj nízkoteplotnou vykurovacou sústavou.

Malá čerešnička na záver – všetci vieme, ako sa takéto radiátory zle čistia. Zehnder prináša na tento radiátor zjednodušenie v podobe kefy z ovčej vlny. A svoj radiátor v škále 46 farieb môžete mať so špeciálnou povrchovou úpravou ZehnderTopCare pre ochranu proti vzniku a šíreniu baktérií.

Dizajny radiátorov od A po Z

Niekedy stačí povedať, že ide o originálny švajčiarsky produkt a hneď viete, že dostanete precízne spracovanie, trvácnu kvalitu a prepracovaný dizajn. A keď sa dve švajčiarske značky spoja, máte to všetko doma dvakrát. V prípade radiátorov to máte priamo na stene a pred svojimi očami. Aj preto na dizajne záleží. Keď Zehnder prevzal spoločnosť Runtal, spojili sa dvoje švajčiarske know-how, ktoré len tak niečo na trhu neporazí. O inovatívnych technológiách a kvalite sa preto ani nemusíte zamýšľať. Viete, že vyberáte produkt, o ktorý sa budete môcť oprieť celé roky. Ako však s dizajnom? Spojenie týchto značiek sa dnes prezentuje ako Studio Collection – a vyberiete si zo sérií doslova od A po Z:

Ak preferujete presné línie a hrany spolu s nerezovou oceľou, je tu jednoduchý a elegantný Zehnder Alban. Naopak, radiátor Zehnder Alchibald zaujme vaše návštevy na prvý pohľad ako vešiak. No v skutočnosti ide o prepracovaný interiérový doplnok z jedinej oceľovej trubky, ktorý vám zohrieva uteráky a vytvára príjemnú kúpeľňovú klímu. Zehnder Chime oživí vašu kúpeľňu elegantnými guľatými rúrkami a voľný prístup z jednej jeho strany vám pohodlne umožní sušiť aj veľké uteráky. Elegantná sklenená vyhrievaná plocha dokonca aj v prevedení zrkadlo – to je Zehnder Deseo Verso. Jeho vysúvateľné držiaky na uteráky ľahko zmiznú zasunutím a nič tak nebude rušiť jemnosť dizajnu vašej kúpeľne. Radiátorovým minimalizmom by sa dal nazvať Zehnder Folio Hybrid. Tento biely alebo čierny radiátor má len 16 mm hrúbku a jeho zaoblená silueta splynie s kúpeľňou nenápadne, no stále dodá tak vítané teplo, aj držiak na zohriatie uterákov. Do modernej kúpeľne sa skvelo hodí Zehnder Zenia – elektrické vykurovacie teleso so sklenenými dvierkami. Spolu s minimalistickým dizajnom získate pocitovo rýchle teplo, ale aj rýchlo zohriate alebo vysušené uteráky. A na úplný záver čerešnička na radiátorovej torte. So Zehnder Arteplano Classic získate viac než teplo. Tento radiátor s hladkým povrchom je majstrovským kúskom a zároveň umeleckým kúskom, ktorý zohreje vašu kúpeľňu, chodbu, či šatník nielen na pohľad, ale aj na pocit.