Wellness, ktorý vynikne, kúpeľne, ktoré zapadnú

Jedno z horských stredísk na Slovensku, na ktoré počuť v posledných rokoch samé dobré odporúčania, je Kubínska hoľa. Stredisko zimného aj letného športu vyniká nielen svojimi svahmi a prírodou, ale aj ubytovaním, ktoré je zasadené doslova do jeho svahov – a hrdo nesie aj taký názov.

Pre projekt Hillside Kubínska Hoľa dodávame z KRT materiály už od roku 2020, kedy sme vám toto malebné ubytovanie a wellness prvý krát predstavili. Za dva roky sa z návrhov stali realizácie a z vizualizácií fotografie. Poďme sa preto pozrieť na svahy Kubínskej opäť a celý projekt si predstaviť.

Wellness, ktorý vynikne

V projekte Hillside Kubínska Hoľa sme z KRT pracovali na tom, čo vieme najlepšie: na kúpeľniach a wellnesse. Od vizualizácií až po dodávky materiálov, aj tento developer si mohol vyskúšať, akou úľavou je mať po svojom boku zodpovedného a spoľahlivého partnera a dodávateľa. Dnes už môžete zažiť výsledky našej spolupráce na vlastnej koži. A táto spolupráca najviac vyniká práve vo wellnesse. Unavené svaly po dlhej lyžovačke či aktívnych dňoch si vo wellness centre radi oddýchnu u každého. A mnoho wellness centier vám svojou podobnosťou splynie do neurčitého fádneho štýlu, ktorý ste videli už mnohokrát. V Hillside Kubínska Hoľa však nie. Tunajšie wellness má nezvyčajnú farbu. Dlažba, ktorá bola použitá je vo farebnom prevedení „rust“, čiže s imitáciou hrdze. So skutočnou hrdzou nemá okrem vizuálnej podobnosti nič spoločné. Kvalitné dlažby a obklady sú v náročnom prostredí wellnessu základom a tieto sú svojim hrdzavým vzhľadom šokujúcim kontrastom, ktorý však zároveň pôsobí teplo a hrejivo. Na pohľad sa tak dosiahol opačný efekt, než tomu v pri chladivo vyzerajúcich obkladoch wellness centier môže byť zvykom.

Kúpeľne, ktoré zapadnú

V kúpeľni, na rozdiel od wellness, chcete pravý opak. Potrebujete, aby sa zladila so zvyškom interiéru a plynule nadviazala na celkový koncept jeho dizajnu. Aj tu sme z KRT sledovali túto myšlienkovú líniu. Krémové farby obkladov dokonale splývajú s drevenými podlahami a dverami, o niekoľko tónov tmavšie dlažby zas spájajú obklady so sprchovým kútom. V ňom vás zaujme do hneda ladený reliéfny tvar obkladov. Táto farba zas sedí do celkového konceptu výrazného dreva v celom rezorte. K estetike patrí dlhotrvajúca praktickosť. A tú sme dodali v podobe kvalitnej a ľahko udržiavateľnej sanity, čo ocení každý developer, hosť, aj prevádzkovateľ podniku v turistickom ruchu.

Hillside Kubínska Hoľa vás na izbe príjemne uvoľní a upokojí, vo wellnesse zas zobudí a revitalizuje. A z KRT sme radi, že sme toho mohli byť súčasťou.