Obklady a dlažby v hotelovej kúpeľni

Kúpeľňa pre hotelových hostí by mala byť kombináciou dizajnu, funkčnosti, odolnosti, hygieny a dobrej údržby. My v KRT radi odovzdávame skúsenosti našim zákazníkom a preto sme sa na v nedávnom rozhovore pre časopis Top Hotelierstvo venovali téme obklady a dlažby v hotelovej kúpeľni. Ak zariaďujete či rekonštruujete hotel alebo sa len zaujímate o dizajn, zbystrite pozornosť, máme pre vás niekoľko cenných rád ako vybrať ten správny obklad a dlažbu.

Materiál a dizajn

Praktická stránka a vzhľad sú veľmi dôležité pri výbere obkladov a dlažieb. Podľa nás vhodným a najčastejšie využívaným materiálom je práve gres. Je kvalitný a nenasiakavý, takže ho môžete použiť v interiéri aj v exteriéri. Odporúčame vybrať overeného výrobcu, ktorý zaručí to, že povrch dlažby bude odolný a oteruvzdorný. Neustále striedanie hostí a časté čistenie totižto spôsobujú vysokú záťaž materiálu. Do sprchových kútov odporúčame vybrať protišmykovú dlažbu (predajcov sa pýtajte aspoň na stupeň R10).

Čo sa dizajnu týka, dnešné technológie sú už na takej úrovni, že grafické prevedenie dreva, kameňa či betónu je takmer na nerozoznanie od originálu. Pri tvorbe kúpeľne v štvor- alebo päť-hviezdičkovom hoteli odporúčame použiť kvalitné obklady a dlažby od renomovaných značiek ako sú napríklad talianski výrobcovia Ariostea, EMILGROUP či Italgraniti. Prevedenie prispôsobte charakteru prostredia, v ktorom sa hotel nachádza. V mestskom hoteli sa bude vynímať napríklad motív mramoru, v horskom zas motív dreva a kameňa.

Veľké formáty a minimum škár

Ideálnym riešením do hotelovej kúpeľne sú veľké formáty dlažieb. Keď minimalizujete škáry, steny aj podlaha budú vyzerať celistvejšie. Minimálne množstvo škár je skvelým riešením aj z hygienického hľadiska, pretože platí, že čím menej škár, tým menej priestoru pre usádzanie nečistôt. Navyše máme pre vás jeden tip, namiesto obyčajnej škárovačky zvoľte škárovačku epoxidovú. Je nenasiakavá a preto je odolnejšia voči vlhkosti, plesniam a iným nečistotám.

Trendy súčasnosti

Ešte stále sú v kurze prírodné materiály. Páčia sa aj vám? V takom prípade vás iste zaujme nadčasová séria Fragmenta od značky Ariostea. Dlaždice sú typu Full Body a v celom reze vidno rovnaký dizajn ako je na povrchu a využitie dlažby nadobúda úplne iný rozmer. Trendom, ktorý k nám zavítal z Talianska je tzv. Terazzo. Je reprezentované napríklad v sériách Accademia od značky Ariostea a Medley od EMILGROUP. Čo sa týka farieb, aktuálne dominujú pastelové farby, ktoré vyzerajú skvele v kombinácii s odtieňmi sivej.

Realizácia

Realizácia je finálnou a veľmi dôležitou etapou pri tvorbe kúpeľne, ktorá si zaslúži vašu pozornosť a kvalitu prevedenia. Pri pokládke treba dbať na umiestnenie škár a nekompromisné dodržiavanie ich rozloženia podľa návrhu dizajnéra. Všetky detaily musia byť zvládnuté a samozrejme vhodne doplnené sanitou. V našich kúpeľňových štúdiách ponúkame aj možnosť realizácie vášho projektu, pretože ak mu venujeme od začiatku, poznáme jeho myšlienku a garantujeme dodržanie požadovaného štandardu.